Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Apple'ın başı büyük dertte: iPhone Xs Max patladı!

Nereden Yazdırıldığı: Datakent
Kategori: Genel
Forum Adı: Teknoloji haberleri
Forum Tanımlaması: Teknolojideki son gelismeler,...
URL: http://forum.datakent.com/forum_posts.asp?TID=3064
Tarih: 19.Temmuz.2019 Saat 00:50


Konu: Apple'ın başı büyük dertte: iPhone Xs Max patladı!
Mesajı Yazan: AfterLife
Konu: Apple'ın başı büyük dertte: iPhone Xs Max patladı!
Mesaj Tarihi: 01.Ocak.2019 Saat 11:54

Bugüne kadar genelde Android telefonlarda görülen patlama sorunu bu sefer iPhone Xs Max ile Apple'ın başına geldi.Appleın başı büyük dertte: iPhone Xs Max patladı!

Telefonların patlaması genelde telefon markalarının korkulu rüyalarından biridir. Geçtiğimiz yıllarda pil sorunu yaşayan Samsung, Note 7 modeli ile bu durumda kalmıştı. Firmayı milyonlarca dolar zarara uğratan bu durum karşısında telefonu geri çeken marka, tarihinden de Note 7 modelini silmişti. Şimdi benzer bir durumun sinyalleri Apple cephesinden de geldi.

Apple'ın başı dertte: iPhone Xs Max patladı

ABD'de yaşanan bir olayda yaklaşık üç hafta önce Ohio'da iPhone Xs Max modeli alan Josh Hillard isimli kullanıcının bu telefonu cebinde önce yanmaya başladı, ardından da patladı. Büyük panik yaşayan Josh Hillard, telefonu Apple servisine götürdüğünde ise ikinci şoku yaşamış. 20 dakika müşteri temsilcisiyle görüşen Hillard'ın telefonu alınarak 40 dakika bekletilmiş. Ardından telefonun Apple Mühendislik birimine gönderilmesi gerektiği bilgisi verilmiş. Ancak bu yanıttan memnun olmayan Hillard'ın markayı dava etmeye hazırlandığı açıklandı.

Telefonun kullanıcının cebinde iken aniden alev alması ve ardından patlaması büyük bir sorun olduğuna işaret ediyoruz. Ancak Galaxy Note 7'de olduğu gibi bu sorunun genel bir sıkıntı mı yoksa münferit bir olay mı olduğu henüz bilinmiyor. Ancak bugüne kadar henüz bu tarz bir olayın duyulmamış olması genel bir sorun olmadığına işaret edebilir. Yine de sorunun ne olduğu araştırmalardan sonra ortaya çıkacak.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Apple'ın telefonlarında genel bir sorun olma ihtimali var mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde bizimle ve diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Alıntı: teknolojioku
-------------
http://www.mobilgezer.com - mobilgezer  |  http://www.evraktakip.com - Evrak Takip  |  http://www.etasqlmobil.com - ETA SQL Mobil  | Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat