Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti

Nereden Yazdırıldığı: Datakent
Kategori: Genel
Forum Adı: Teknoloji haberleri
Forum Tanımlaması: Teknolojideki son gelismeler,...
URL: http://forum.datakent.com/forum_posts.asp?TID=3062
Tarih: 28.Haziran.2022 Saat 21:44


Konu: Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti
Mesajı Yazan: AfterLife
Konu: Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti
Mesaj Tarihi: 22.Aralik.2018 Saat 17:38

Teknoloji firması Apple, bazı yeni nesil iPad Pro modellerinin kargodayken büküldüğünü kabul etti. Ancak firmaya göre bu bir sorun değil.


Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni iPad Pro modellerini bükülme sorunu Apple tarafından da kabul edildi. 12.9 inçlik yeni iPad Pro modellerinde görülen bu sorun ürün henüz kullanıcıya ulaşmadan kargoda iken cihazların bükülmesine neden oluyordu. Bu konuda şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yapan Apple, bunun büyük bir sorun olmadığını iddia ediyor.

Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti

Özellikle kargoda taşıma sırasında meydana gelen bükülme yüzünden kullanıcılar sosyal medyada şikayetlerini paylaşmaya başlamıştı. Kullanıcıların eleştirdiği konu ise kargonun yeni iPad Pro modellerini yeteri kadar koruma malzemesi olmadan taşıması.

Gelen şikayetler için açıklama yapan Apple, yaşanan yamulma ve bükülmelerin sebebi ise farklı. Yapılan araştırmaya göre sadece bir iPad Pro türü bu baskılardan etkileniyor. iPad’in Wi-Fi versiyonunda görülen bükülme, anten çizgilerinin konumu nedeniyle gerçekleşiyor. Apple her ne kadar kendi kargo paketlerinin bu duruma sebebiyet vermediğini söylese de, çok ciddi koruma gerekiyor.

Her ne kadar Apple, hatanın kendilerinden kaynaklandığını reddetse de bükülen cihazların değiştirileceğini de açıkladı. Kargo ile gelen iPad Pro modeli bükülmüşse müşteriler 14 gün içerisinde Apple’a müracat edip, cihazlarını değiştirebilecekler.

Daha önce yapılan testlerde de iPad Promodelinin büküldüğü ortaya çıkmıştı. 

Alinti: teknolojioku
-------------
http://www.mobilgezer.com - mobilgezer  |  http://www.evraktakip.com - Evrak Takip  |  http://www.etasqlmobil.com - ETA SQL Mobil  | Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat