Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Google Chrome için Java desteğini nasıl açarım?

Nereden Yazdırıldığı: Datakent
Kategori: Diğer bölümler
Forum Adı: Microsoft Windows ve Windows IoT
Forum Tanımlaması: Windows, Windows IoT isletim sistemi, sorunlar, yeni sürümleri, gizli yönleri,...
URL: http://forum.datakent.com/forum_posts.asp?TID=2854
Tarih: 27.Ekim.2020 Saat 05:58


Konu: Google Chrome için Java desteğini nasıl açarım?
Mesajı Yazan: murat turan
Konu: Google Chrome için Java desteğini nasıl açarım?
Mesaj Tarihi: 01.Subat.2016 Saat 13:34
Google Chrome için Java desteğini nasıl açarım?
Google Chrome'da JAVA desteğinin aktif hale getirilmesi.


1. Google Chrome'un eski bir sürümünü öncelikli olarak temin etmek gerekiyor. Birçok uygulamanın eski sürümlerinin olduğu www.oldversion.com sitesi chrome'un da eski sürümlerini barındırmaktadır. Aşağıdaki adresten öncelikle v43'ü indirip kuralım.

http://www.oldversion.com/windows/download/google-chrome-43-0-2357-65-32bit - http://www.oldversion.com/windows/download/google-chrome-43-0-2357-65-32bit

2. Kurulum sonrası kesinlikle Google Chrome'u çalıştırmayınız zira hemen yeni sürüme geçiş işlemleri yapıyor.

3. "C:\Program Files (x86)\Google"  veya "C:\Program Files\Google"  klasörüne giriniz. İşlerim sisteminiz 64bit ise ilk opsiyon eğer 32bit ise ikinci opsiyon.

4. ..\Google   klasöründeki Update klasörünü siliniz veya adını değiştiriniz. Güncelleme ile ilgili tüm paketler bu klasörde bulunmaktadır.

5. Başlat > Çalıştır 'a giriniz veya Win+R kombinasyonu ile ÇALIŞTIR'ı açınız.  taskschd.msc komutuyla görev zamanlayıcı açınız. Buradaki GOOGLE CHROME güncellemelerini yapacak görevleri siliniz. İki adet görev olması gerekiyor. Aslında güncelleme klasörünü sildiğiniz veya adını değiştirdiğiniz için bu görevlerin bir hükmü yoktur çöplük olmaması için silebilirsiniz veya bu aşamayı atlayabilirsiniz.

6. Google Chrome 'u açınız ve adres çubuğuna chrome://flags  yazınız ve enter' basınız. İleri seviye ayarlamalar sekmesi karşınıza gelecektir.

7. Buradan NPAPI kısmını bulunuz ve ETKİNLEŞTİR komutuna tıklayınız. Chrome'u kapatınız ve tekrar açınız.

8. https://www.java.com/en/download/installed.jsp - https://www.java.com/en/download/installed.jsp    adresine giriniz ve javanın çalışıp çalışmadığını deneyiniz. Java Applet içeren sayfalara YETKİ vermeniz gerekebilir.

Yukarıda yazan aşamaları bizzat uygulayıp yazdım ve denemek için de java test applet'ini çalıştırdım.
-------------
http://www.kasatakip.com - Kasa Takip  |  http://www.caritakip.com - Cari Takip  |  http://www.evraktakip.com - Evrak Takip  |  http://www.etasqlmobil.com - ETA SQL MobilSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat