Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Barkod basımı

Nereden Yazdırıldığı: Datakent
Kategori: Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü
Forum Adı: Barkod Etiket Basim
Forum Tanımlaması: Barkod Etiket Basim için kullanıcı istekleri, önerileri, sorunlar ve çözümler
URL: http://forum.datakent.com/forum_posts.asp?TID=1883
Tarih: 28.Mart.2024 Saat 16:14

Konu: Barkod basımı
Mesajı Yazan: macan
Konu: Barkod basımı
Mesaj Tarihi: 17.Subat.2010 Saat 12:45
Merhabalar.
Barkod basımı konusunda sıfır bilgim var. Çinden 10000 tane ürün geldi ve çok akıllı çinli kardeşler barkodları hologram üzerine basmışlar. Barkod okuyucu da bunları okumuyor. Bu ürünleri bi şekilde barkodlamak için bir arkadaşımdan barkod yazıcısı temin ettim ve datakentin programını indirdim. Ama sıfır bilgim olduğu için ne yapacağım konusunda hiçbir bilgim yok. Ayrıca başka barkodlu olmayan ürünlerimde var bunları da barkodlamak istiyorum. Bu konuda detaylı bilgi verebilecek bir arkadaş varmı acaba?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: deadsea
Mesaj Tarihi: 07.Mart.2010 Saat 18:25
Kolay bi program olduğundan acizane biraz anlatayım. Programı kurduğunu varsayarak anlatıyorum.

Ekranın sol tarafındaki "numara" kısmına istediğin numarayı (yada herhangi vermek istediğin numarayı) yazıyorsun. "Tanım" kısmına ise ürünün cinsini yazabilirsin veya boş da bırakabilirsin. Eğer sıralı yazacaksan (örn; 0001, 0002, v.b) "numaratör" butonunu kullanabilirsin. Başlangıç numarasını ve bitiş numarasını gir ve kaç hane olacağını belirle "tamam" de. Bitti. Yazdır dediğin zaman hepsini yazıcıdan yazacaktır. Yalnız etiketin boyutunu da ayarlaman gerekiyor. Onuda "Yazıcı ve Rapor Ayarları" menüsünden ayarlayabilirisin. Birkaç deneme yanılma yoluyla halledebilirsin. Kolay gelsin.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat