Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Index is out of date

Nereden Yazdırıldığı: Datakent
Kategori: Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü
Forum Adı: Öneriler, Hatalar ve Çözümleri
Forum Tanımlaması: datakent.com dan indirilen yazılımlar için genel hatalar ve çözüm önerileri
URL: http://forum.datakent.com/forum_posts.asp?TID=1415
Tarih: 28.Mayis.2023 Saat 18:45


Konu: Index is out of date
Mesajı Yazan: murat turan
Konu: Index is out of date
Mesaj Tarihi: 15.Nisan.2008 Saat 02:28
Hata1: Index is out of date / index is out of date /

Hata2: Key Violation

Hata3: index version does not match table version

Hata4: Corrupt.table/index header File:F:\stok 2008\veriler\klncblg.db
**F:\stok 2008\xxxx ile başlayan bölüm sizde farklı olabilir

Hata5: Insufficient disk space

Hata6: Could not find record
 
Yukarıda Belirtilen hataların Çözümü Benzerlik Göstermektedir.

Çözüm:
işlem gören tablonun bozulduğunu gösteren bir hata. tablonun onarılması veya geriye yüklenmesi gerekiyor. onarım aracını indirmek için tıklayınız >>>  http://www.datakent.com/VTOnar.zip - indir

akabinde indirdiğiniz "vtonar.zip"  paketini bir klasöre çıkaryınız (Örnek C: sürücüsünde VTONAR aında yeni bir klasör yapınız ve indirdiğiniz ZIP paketi içerisindeki dosyaları bu yeni klasöre çıkartınız). Paket'i çıkarttığınız klasörden "VT_Onar"  uygulama dosyasını ÇALIŞTIRINIZ (Windows 7,8 ve 10 sürümlerinde diret çift tıklayıp çalıştırmak yetki hatası verebilir. Bu sorunu aşmak için "VT_Onar" dosyasını SAĞ TIKLAYIP açılan menüden YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR komutu ile çalıştırmalısınız).
 
VT_Onat uygulamasını çalıştırdıktan sonra;
"Dizin Seç" sağında "gözat" ile bozu tablonun bulunduğu dizini seçin. dizin seçimi sonrası İŞLEM GÖRECEK TABLOLAR bölümündeki listeyi açın ve TÜM TABLOLAR seçeneğini seçin. hemen sol kısımda NE YAPMAK İSTİYORSUNUZ? seçeneklerinden TABLOLARI KONTROLET seçeneğini seçin ve BAŞLAT komutuna tıklayın. işlem bittiğinde eğer belirttiğiniz konumda bozuk tablo varsa HATALAR adıyla yeni bir sekme görünecektir. hatalar sekmesine geçip hatalı tablo isimlerini (dosya uzantıları DB olarak geçer)  bir yere not ediniz. sonra tekrar SEÇENEKLER sekmesine geçiniz. NE YAPMAK İSTİYORSUNUZ bölümünden ikinci seçeneği seçiniz. İŞLEM GÖRECEK TABLOLAR bölümündende not ettiğiniz tablo/tabloları sırasıyla seçip BAŞLAT komutuna tıklayıp onarılmlarını salayın. her onarım sonrası hatalar sekmesine geçip sonucun başarılı veya başarısız olduğunu gözlemleyebilirsiniz.


Windows 7,8,10 Kullanıcıları Dikkat: VT_Onar simgesine çift tıklayıp onarın aracını açtığınızda ve ONAR komutu tıkladığında aşağıdaki hata uyarısını alabilirsiniz. Bu sebeple VT Onar simgesine sağ tıklayıp YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR komutuyla onarım aracını açmaları gerekiyor.

   


Kasa yazılımı için örnek: kasa yazılımında DATAKENT adıyla oluşturulmuş kullanıcıda hata olduğunu varsayalım. aşağıdaki resim'e baktığınızda DİZİN kısmında sorunlu kullanıcı dizini seçilmiştir.Stok Fatura için örnek: stok fatura yazılımını varsayılan olarak C:\SF2 dizinine kurmuşum. stok fatura yazılımının tabloları kurulu dizinde DBS dizininde saklanmaktadır. bu durumda onarım yapılacak dizin C:\SF2\DBS dizinidir.


Müşteri Takip Paradox örnek: Müşteri takip yazılımı varsayılan olarak C:\MTakip dizinine kurmuşum. Müşteri takip yazılımının tabloları kurulu dizinde DBS dizininde saklanmaktadır. bu durumda onarım yapılacak dizin C:\MTakip\DBS dizinidir.


***Program veri dosyalarım nerede? nasıl öğrenebilirim?
Masa üstünüzde sorunlu programı çalıştırdığınız kısayol'a sağ tıklayıp özelliklerine giriniz. özellikler formunda KISAYOL sekmesi genel olarak aktif gelmektedir. KISAYOL sekmesinde HEDEF bölümünde yazılımın kurulu olduğu dizin görünmektedir. HEDEF BUL komutu ile programın kurulu olduğu dizine yönlenebilir ve veri dizinlerini görebilirsiniz.-------------
http://www.kasatakip.com - Kasa Takip  |  http://www.caritakip.com - Cari Takip  |  http://www.evraktakip.com - Evrak Takip  |  http://www.etasqlmobil.com - ETA SQL MobilSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat