Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Trend Micro’dan cep virüsüne yeni koruma
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Trend Micro’dan cep virüsüne yeni koruma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Trend Micro’dan cep virüsüne yeni koruma
    Gönderim Zamanı: 30.Kasim.2006 Saat 04:32
Trend Micro, cep telefonu, avuçiçi bilgisayarlar gibi mobil cihazların virüs ve solucanlar gibi zararlılardan korunması için “Trend Micro Mobile Security” çözümünü sundu. Çözümün 30 günlük deneme sürümü firmanın internet sitesinden indirilerek kullanılabiliyor.

Başta antivirüs çözümleri olmak üzere bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik bilgi güvenliği ürünleriyle tanınan Trend Micro, cep telefonu kullanıcılarını, “Trend Micro Mobile Security” çözümüyle virüs ve solucan gibi risklere karşı koruma altına alıyor.

Cep telefonu virüsleri Bluetooth uyumlu ve Symbian işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda yayılabiliyor.

2007'de Bluetooth ve GPRS gibi özelliklerin yaygınlaşmasına paralel olarak bu özellikleri kötüye kullanan zararlı yazılımların artması bekleniyor. Bu konuda örnekler şimdiden ortaya çıkmaya başladı.

CommWarrior adlı virüs, Bluetooth ve MMS bağlantısı üzerinden cep telefonuna bulaşıyor. Virüs, bulaştığı telefonun kartında ve belleğinde yer alan bilgileri siliyor. Bunu yapmadan önce de, kayıtlı numaralara telefon sahibinin haberi olmadan MMS gönderiyor.

Trend Micro Mobile Security, dahili güvenlik duvarı ile gelen ve giden veri trafiğini takip ederek korsanları ve diğer yetkisiz aktiviteleri belirliyor. Bu sayede veri hırsızlığı engelleniyor ve hizmet kesintisi sorunu yaşanmıyor. Kullanıcılar, cihazlarındaki güvenlik duvarı seviyesini korunma ihtiyaçlarına göre ayarlayarak en yüksek koruma düzeyini elde edebiliyor.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]