Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > EDYS - Elektronik Doküman Yönetim Sistemi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: SQL Hk.
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

SQL Hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: aksaray
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 32
  Alıntı gezginc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SQL Hk.
    Gönderim Zamanı: 11.Ocak.2018 Saat 11:10
Merhabalar murat bey windwos server 2008 32 kurulu. Ben bu fiziksel pc yi hafta sonları dinlensin diye kapatmak istiyorum. Fakat cesaret edemedim çünkü önce sanal pc de denedim 2 gün boyunca kapattığım zaman login arayüzü geliyor ama kullanıcı adı ve şifremi doğru girdiğim halde. hatada vermiyor ama bir türlü loginden sonraki arayüze geçmiyor. Ancak pc ismini, windows oturum şifresini, sql şifresini değiştirip web confige işleyince düzeliyor. Yada databese silip yedekten attach yapınca düzeliyor. Sunucuyu kapatmamam mı gerekiyor veya kapatsam bile basit bir düzeltme durumu varmı? 

2 Aydır felan kapalı olan sanal sunucuyu açtım aşağıdaki hatayı alıyorum
kullanıcı adı ve şifre girince yukardaki bahsettiğim gibi hatada vermiyor ama login olamıyorum.

SQL HATA
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Ocak.2018 Saat 18:43
Öncelikli olarak bu bahsettiğiniz durumun EDYS ile ilgisi yok. Sizin sananllaştırma sisteminizle ilgili bir sorun olabilir. Logini geçemiyorsa SQL servisi çalışmıyor olabilir. SQL Servisinin bağlama opsiyonunu değiştirebilirsiniz. SQL başlama detayında NETWORK veya SYSTEM gibi opsiyonlar var. Bu seçimi diğerine atayabilirsiniz. Bir diğer sistemi fiziksel PC ye kurmak varken VirtualBox gibi bir sanallaştırma neden yaptınız ki? VirtualBox bana göre profesyonel bir sanallaştırma yapmak için değil sıradan kullanımlar için daha ideal. Bir diğeri ana PC yi açtığınızda VirtualPc işletim sistemi başlamıyor bildiğim kadarıyla. Haliyle ayrıca sanal sistemi açıp login olmanız gerekebilir. Bir diğeri edys login ekranına girip ileriye gidemiyorsanız sistemin LOG dosyalarını inceleyiniz.

..\AFiles\Exceptions

klasöründeki dosyalar.
Yukarı Dön
gezginc Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: aksaray
Gönderilenler: 32
  Alıntı gezginc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Ocak.2018 Saat 19:53
Teşekkürler Muratbey ilginiz için, benim asıl korkum fiziksel pc yi hafta sonları kapattıktan sonra login olamamak kapatsam sorun Olmaz bu dediklerinize göre, çünkü sorun sanal sistemde diyorsunuz anladığım kadarıyla.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,148 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]