Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > EDYS - Elektronik Doküman Yönetim Sistemi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Türkçe karakterler hk.
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Türkçe karakterler hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 17
  Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Türkçe karakterler hk.
    Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2017 Saat 13:21
Murat Bey Merhaba,

Öncelikle vermiş olduğunuz değerli destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Sorunlarımız sayenizde halloldu. Ufak bir sorum daha olacak size.

Giden evrak şablonunu kurumumuza göre hazırladım. Sorun şu ki örneğin @YETKILI_ADI_SOYADI, @YETKILI_UNVANI, @ILGILI_ADI_SOYADI gibi alanlarda çıkan isimlerde Türkçe karakterlerde sıkıntı yaşıyoruz. İ (büyük i) harfi yerine I harfi gelirken, ş yerine de s harfi çıkıyor.

Bu durum ile ilgili nasıl bir düzeltme işlemi yapabiliriz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2017 Saat 08:03
Merhaba, şablonun acaba dil kodlama yapısı bozulmuş olabilir mi?

..:\AFiles\giStl  KLASÖRÜNÜN TAMAMINI SIKIŞTIRIP inceleme için indirme linlki atarsanız forlatlarına bakabilirim. Birde Windows denetim masasındaki dillerle ilgili pencerenin üç sekmesinide (windows sürümüne göre değişebilir) ekran görüntüsünü buradan paylaşabilir misiniz?
Yukarı Dön
abd.acar Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2017 Saat 11:57
Merhaba,

İstediğiniz klasörün indirme linki; http://s4.dosya.tc/server4/km8o2e/giStl.rar.html

Ayrıca istediğiniz resimler de aşağıdaki gibidir.

Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2017 Saat 16:38
Murat Bey,

Bu arada EDYS içindeki kayıtlara da baktım. Örnek olarak aşağıdaki resmi yolluyorum size.

Göreceğiniz üzere program içinde de aynı sıkıntı var. Örneğin sistem dışı birimlerde de eklediğim tüm kurum ve kuruluşların ünvanlarında kayıt ederken yine Türkçe karakter sıkıntısı çıkarıyor.

Sanıyorum sadece giden evrak şablonu ile ilgili değil.

Yardımlarınıza teşekkürler.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2017 Saat 15:25

Microsoft SQL Server Management Studio dan veri tabanının özelliklerine girdiğinizde COLLACTION kısmına ne yazıyor? Normalde "Turkish_CI_AS" yazmalı. Ayrıca Windows'un dil ayarları kısmında bir kısım var, orası türkçe olmadığı sürece türkçe karakterlerde sorun yaratabilir. Windows'un Arapça yada Türkçe olması önemli değil!

Düzenleyen murat turan - 14.Nisan.2017 Saat 15:34
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2017 Saat 15:36
denetim masasında REGION >>   ayarlar aşağıdaki gibi olur ise dil sorunu olmayacaktır zira aynı sistem bizim sunucuda var, ingilizce windows bir dil sorunu mevcut değildir, kendi PC de benzer şekilde.

Düzenleyen murat turan - 14.Nisan.2017 Saat 15:38
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2017 Saat 17:29
Orjinalini yazan: murat turan

Microsoft SQL Server Management Studio dan veri tabanının özelliklerine girdiğinizde COLLACTION kısmına ne yazıyor? Normalde "Turkish_CI_AS" yazmalı. Ayrıca Windows'un dil ayarları kısmında bir kısım var, orası türkçe olmadığı sürece türkçe karakterlerde sorun yaratabilir. Windows'un Arapça yada Türkçe olması önemli değil!

Murat Bey Merhaba,

Denetim Masasında belirttiğiniz tüm kısımlar sizinki ile aynı.
Ancak veri tabanının özelliklerinde COLLACTION kısmında "SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS" yazıyor.

Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2017 Saat 19:58
sorun odur, bu bağlamda zaten kayıtları silecektiniz :) EDYS veri tabanını silin ve boş yeni bir veri tabanı oluştururken aşağıdaki parametrelere özellikle sağdaki kısma dikkat ediniz. aslında bu kısım kurulum videosunda vurgulanmıştır diye hatırlıyorum. Sonradan veri tabanının dilini değiştirmek sorunlar çıkarttığı için silip yeniden yapılandırmanızı öneririm.

Düzenleyen murat turan - 14.Nisan.2017 Saat 20:01
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Nisan.2017 Saat 13:21
Sorun dediğiniz şekilde çözülmüştür Murat Bey, teşekkürler :)
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Nisan.2017 Saat 18:07
rica ederim, iyi çalışmalar.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,229 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]