Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > EDYS - Elektronik Doküman Yönetim Sistemi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: E-İmza
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

E-İmza

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie
Simge

Bulundugu Yer: Erzurum
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı OmerAn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: E-İmza
    Gönderim Zamanı: 10.Ocak.2017 Saat 08:32
Merhaba arkadaşlar EDYS de giden evrakları elektronik imza ile imzalatmak istiyorum ama hangi aşamaları yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

şimdiden teşekkürler...
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Ocak.2017 Saat 20:39
sistem kullanıcısı ile sisteme girdiğinizde ekranın en altındaki panelde servislerinin tümünün çalıştığından öncelikli olarak emin olmalısınız. Eğer tüm servisler çalışıyor ise, tanımlı kullanıcılardan kullanıcının eimza tikini açmalısınız ve eimza aparatındaki sertifikada yazan T.C. numarasınıda kullanıcı bilgilerine eksiksiz girmelisiniz. Bunun dışında Akis ile karta girdiğinizde akis uygulamasında sertifikayı dışa çıkartma özelliği mevcuttur. Bu sertifikayı "..\AFiles\SignatureStore\"  klasörüne kaydediniz. Uzantıları .CER dir.
Son olarak "..\AFiles\SignatureStore\policy.xml" dosyasını notDefteri ile açınız ve içerisindeki "C:\AFiles\" ve "C:\\AFiles" yollarını doğrulayınız.

Not: sertifikaları AKIS ile export ederken NES0 ile bitenleri export edelim

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,255 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]