Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Microsoft, 25 yılın ardından logosunu değiştirdi
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Microsoft, 25 yılın ardından logosunu değiştirdi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 418
  Alıntı AfterLife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Microsoft, 25 yılın ardından logosunu değiştirdi
    Gönderim Zamanı: 26.Agustos.2012 Saat 00:08

Gerek PC alanında, gerekse mobilite alanında son derece radikal değişiklikler yaparak farklı bir yapıya bürünmeye başlayan Microsoft üzerinden 25 yıl geçmesinin ardından ilk logo değişikliğini yaptı. Oldukça sade ve öz tasarlanmış olan yeni logoda sadece 4 farklı renkte kareler yer alıyor. Logodaki renklerin her birinin birer

Microsoft özellikle bu Sonbahar ayından itibaren çok sayıda yeni ürününü satışa sunmaya başlayacak. Bunların başında yeni işletim sistemi Windows 8 alıyor. Hem PC hem tabletlerle uyumlu olarak geliştirilen işletim sisteminin yanı sıra firmanın kendi tableti olan Surface da Ekim ayında satışa sunulacak ürünler yelpazesinde yer alıyor. Bunlarla da kalmıyor ayrıca akıllı telefonlar için geliştirilen Windows Phone 8’in de yine bu Sonbahar’da gelmesi bekleniyor.

25 yıl sonra Microsoft’a yeni logo
Microsoft, sonbaharda çıkaracağı yeni ürünlerinden önce logosunu değiştirdi.

Microsoft, 25 yıl sonra logosunu değiştirdi. Sonbaharda Windows 8, Windows Phone 8 ve tablet çıkarmaya hazırlanan Microsoft, kurumsal kimliğinde de radikal bir değişiklik yaptı.

Yeni logoda Microsoft yazısı daha minimal bir şekil alırken, sağındaki Microsoft ‘renkleri’ daha önce kullanıldığı gibi aynı sırada fakat bu sefer kare şeklini aldı.

Microsoft internet sitesinde, “ Microsoft’un logosu 25 yıldır değişmiyordu. Bu değişiklik için daha iyi bir zamanlama olamazdı. Bu yıl Microsoft için yeni çıkacak ürünlerle heyecanlı geçecek. Bu sebeple logomuzun gelişmesini ve Microsoft’ta yaşanan değişimi görsel olarak vurgulamak istedik.” açıklamasını yaptı.

Yeni logo, ABD’deki Microsoft mağazalarında yerini almaya başladı.

Düzenleyen AfterLife - 26.Agustos.2012 Saat 00:19
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Agustos.2012 Saat 13:43
Tosun iyi olmuş beah eskisi bayrak gibiydi :) bizimkinide değiştireceğim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,184 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]