Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Kasa Programi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: KASA DEVRİ
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KASA DEVRİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 13
  Alıntı yoncag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KASA DEVRİ
    Gönderim Zamanı: 15.Mayis.2012 Saat 17:34
merhaba,benin sorunum eski sürüm olan kasamı kasa 7 ye taşıdım tüm veriler aktarıldı ancak aktardığım yeni programda devir miktarları yok ve günlük kasayı yazıp kaydettiğimde önceki sürüm gibi bir ertesi güne devir yapamıyorum.çözüm önerilerinizi bekliyorum..teşekkürler.. 
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Mayis.2012 Saat 19:04
Merhaba,

kasa v7 de otomatik devir alanı mevcuttur, eski sürümlerde olduğu gibi manuel devir mevcut değildir. eski sürüm devir sisteminde şaşmalar veya kullanıcı unutkanlıkları sonucu sorunlar yaşanıyordu bu sebeple sistem otomatik hale getirildi. Ayarlar bölümünde kasa devir alanı gizlenip göstertilebiliyor.
Yukarı Dön
yoncag Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Alıntı yoncag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Mayis.2012 Saat 13:24
PEKİ SORMKA İSTEDİĞİM ESKİ PROGRAMDAN YAPTIĞIM AKTARIMLARDA DEVİR RAKAMLARI GÖRÜNMEDİĞİ İÇİN RAKAMLAR TUTMUYOR.ONLARI YENİDEN ELLE Mİ GİRECEĞİZ??
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Mayis.2012 Saat 19:32
Merhaba, kasa aktarımı esnasında sistem DEVİR içerikli türleri almamaktadır. Elle devir miktarları girseniz de bunları + olarak göreceği için katlamalı gidecektir. Devir mahiyetli kasa v7 ye kayıt girmeniz hesaplamalar yönüyle sorun yaratacaktır. Kasadaki verilerin tümünü excel'e aktarıp hesaplama yaptırırsanız kasa v7 nin devirlerinin doğru olduğunu görürsünüz. Zira eski sürümden yeni sürüme geçen kullanıcılardan defalarca bu yönlü geri bildirimler aldım. tüm geri bildirimleri yapan kullanıcıların kasa verilerini inceledim ve sonuçda v7 nin devir hesaplarının doğru olduğunu gözlemledim. eski sürümdeki devir hesapları genelde sorunlu çıkıyor. sorunun kaynağı ise, eski sürümde kullanıcıların bazen devir yaptırmayı unutmaları veya geriye dönüp bir kaydı değiştirip tekrar devir yaptırmamaları vs... gibi.. v6 sürümde bu yönlü unutkanlıklar sorun yaratıyordu ve bir günde bu yçnlü hata yaptığınızda sonraki tüm günler artık devir olarak hatalı oluyordu. dediğim gibi verilerinizi excel'e aktarıp sonuçları toplayıp farkı alırsanız son gün devir kayıtlarıyla eşit olduğunu göreceksiniz.
Yukarı Dön
yoncag Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Alıntı yoncag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Haziran.2012 Saat 18:07
ANLIYORUM..PEKİ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,199 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]