Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Barkod Etiket Basim
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Barkod basımı
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Barkod basımı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie
Simge

Bulundugu Yer: İstanbul
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı macan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Barkod basımı
    Gönderim Zamanı: 17.Subat.2010 Saat 12:45
Merhabalar.
Barkod basımı konusunda sıfır bilgim var. Çinden 10000 tane ürün geldi ve çok akıllı çinli kardeşler barkodları hologram üzerine basmışlar. Barkod okuyucu da bunları okumuyor. Bu ürünleri bi şekilde barkodlamak için bir arkadaşımdan barkod yazıcısı temin ettim ve datakentin programını indirdim. Ama sıfır bilgim olduğu için ne yapacağım konusunda hiçbir bilgim yok. Ayrıca başka barkodlu olmayan ürünlerimde var bunları da barkodlamak istiyorum. Bu konuda detaylı bilgi verebilecek bir arkadaş varmı acaba?
Yukarı Dön
deadsea Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı deadsea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Mart.2010 Saat 18:25
Kolay bi program olduğundan acizane biraz anlatayım. Programı kurduğunu varsayarak anlatıyorum.

Ekranın sol tarafındaki "numara" kısmına istediğin numarayı (yada herhangi vermek istediğin numarayı) yazıyorsun. "Tanım" kısmına ise ürünün cinsini yazabilirsin veya boş da bırakabilirsin. Eğer sıralı yazacaksan (örn; 0001, 0002, v.b) "numaratör" butonunu kullanabilirsin. Başlangıç numarasını ve bitiş numarasını gir ve kaç hane olacağını belirle "tamam" de. Bitti. Yazdır dediğin zaman hepsini yazıcıdan yazacaktır. Yalnız etiketin boyutunu da ayarlaman gerekiyor. Onuda "Yazıcı ve Rapor Ayarları" menüsünden ayarlayabilirisin. Birkaç deneme yanılma yoluyla halledebilirsin. Kolay gelsin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,266 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]