Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Diğer bölümler > C# & ASP.NET
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: ajax ile kayıt sonrası tetikleme
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ajax ile kayıt sonrası tetikleme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 25
  Alıntı bayramoglu_61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ajax ile kayıt sonrası tetikleme
    Gönderim Zamanı: 05.Ekim.2009 Saat 09:12

Merhaba murat abi, şöyle bi sorunum var belki senin bi bilgin vardır.Ajax ta veritabanını sürekli izleyen ve yeni bir kayıt eklendiğinde uyarı veren bi yapı oluşturmaya çalışıyorum.timer ile yapmayı düşündüm ama gereksiz yere sorgu göndererek veritabanını kasacağı kanaatindeyim.jquery de kayıt sonrası veya düzenleme sonrası yakalayabileceğimiz bi yordam varmıdır acaba ne dersin?

Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ekim.2009 Saat 09:38
merhaba miraç, bu izleme kayıt yapılan yer dışından mı yapılacak? veya kayıt yapılan yerden de yapılmayan herhangi bir yerden de izlenebilmeli mi? ama ajax da DB 'e erişim için en ideal yöntem webservis kullanman. DB de erişeceğin ve iş yapacağın bölüm için bir webservis yap ve kayıt sayısı döndüreceksen birde procedure yap. istediğin kadar çağrıda bulun db yi kasmaz adamım procedurler belleğe alınır ve çok hızlı işler sorun yaratmaz.
Yukarı Dön
bayramoglu_61 Açılır Menü Göster
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Alıntı bayramoglu_61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ekim.2009 Saat 09:56

web servis kullanmasakta timer ile stored procedure i çalıştırsak saniyede bir kasarmı acaba?

Yukarı Dön
bayramoglu_61 Açılır Menü Göster
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Alıntı bayramoglu_61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Ekim.2009 Saat 10:03

Bütün client ler görecek uyarı mesajını.Aslında Kayıt sonrası tetiklenen bir yordam olması lazım diye düşünüyorum jquery de.Webservis karışık olur gibime geliyor .Bu işi çözmem lazım abi :)

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]