Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Evlendirme Bildirim Programi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Yeni kayıt açıldığında evlenme yeri türü sabitleme
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni kayıt açıldığında evlenme yeri türü sabitleme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni kayıt açıldığında evlenme yeri türü sabitleme
    Gönderim Zamanı: 16.Ocak.2009 Saat 10:12
merhaba,

evlendirme bildirimi yazılımında her yeni kayıt açıldığında evlenme yeri türü varsayılan olarak KENTSEL olarak gelmekte. kullanıcılardan gelen geri bildirimle yazılımın yeni sürümüne bu bilgiyi kullanıcı tarafından sabitleme imkanı sunuldu.

sabitleme için;
1-programı kurduğunuz dizini açınız
2-programın kök dizininde ayarlar.ini adında yapılandırma dosyası olması gerekir. bu dosyayı çift tıklayıp açınız
3-açılan dosyada [DIGER_AYARLAR] başlığının olup olmadığına bakınız. eğer yoksa sayfa sonuna aşağıdaki ibareyi yapıştırınız; 1 ibaresini 1,2 ve 3 yapabilirsiniz. 1:kırsal 2:kentsel 3:yurt dışı anlamına gelmektedir. size uygun olan numarayı girebilirsiniz. işlem sonrası dosyayı kayıt edip kapatabilirsiniz. eğer aşağıdaki bilgiler ayar dosyasında varsa sadece numarayı değiştirip dosyayı kaydedip kapatmanız yeterli oalcaktır.

[DIGER_AYARLAR]
evlenme_yeri_turu=1

Aynı şekilde yine ortak bilgilerde yer alan "evlenme yeri kodu, evlenme yeri, Evlenme Makam Adı Kodu, Evlenme Makam Adı" alanlarınıda sabitleyebiliyorsunuz.

bu ayarlamalarda yine ayarlar.ini dosyasından yapılmaktadır. Inı dosyasındaki başlık [BILD_DUZ_YER]  dir. Eğer ini dosyasında böyle bir başlıkyoksa oluşturmanız gerekiyor ve A088,
A089, A092, A093  alanlarınıda bu başlığın altına açmanız gerekiyor.
Aşağıdaki noktalı virgülle başlayan alanlar hangi alanın hangi bilgiyi barındırdığına dair açıklamalar içerir.
; A088 = ortak bilgilerde evlenme yeri kodu
; A089 = ortak bilgilerde evlenme yeri
; A092 = ortak bilgilerde Evlenme Makam Adı Kodu
; A093 =  ortak bilgilerde Evlenme Makam Adı
INI dosyasına aşağıdaki gibi bir alan açılır (başlıkvarsa sadece A088 ve sonrası aktarılır)  eşittir simgesinden sonra boşluk bırakmadan gerekli bilgiler aktarılır ve dosya kayıt yapılıp kapatılır. Eşittirden sonraki alanlardan doldurmak istediklerinizi doldurunuz diğerlerini boş bırakabilirsiniz.

[BILD_DUZ_YER]
A088=
A089=
A092=
A093=

ÖRNEK:

; A088 = ortak bilgilerde evlenme yeri kodu
; A089 = ortak bilgilerde evlenme yeri
; A092 = ortak bilgilerde Evlenme Makam Adı Kodu
; A093 =  ortak bilgilerde Evlenme Makam Adı
; evlenme_yeri_turu = ortak bilgilerde Evlenme Yeri Türü
; 1 :Kırsal 2:Kentsel

[BILD_DUZ_YER]
A088=1443
A089=KARATAŞ
A092=099
A093=XYZ MAKAMI

[DIGER_AYARLAR]
evlenme_yeri_turu=2

Düzenleyen murat turan - 16.Temmuz.2011 Saat 12:18
Yukarı Dön
fatsabldsi Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Bulundugu Yer: fatsa
Gönderilenler: 1
  Alıntı fatsabldsi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.Nisan.2010 Saat 14:11
BEN BU dediklerinizi soy adı kullanmada uyguladım ve sonuçta matbu olarak oraya yazılmış bilgiler silindi eski halinede gertiremiyorum yardımcı olursanız sevinirim. 
fatsabldsi
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Nisan.2010 Saat 11:24
merhaba.
aşağıdaki içeriği programı kurduğunuz dizin içerisindeki "kizlik_soyadi_kullanimi"  dosyasını açıp i.erisine yapıştırın. aşağıdaki bilgiler "kizlik_soyadi_kullanimi"  dosyasının orijinal içeriğidir. yapıştırdıktan sonra dosyayı kaydedip kapayın ve ebp yi çalıştırın.

[SOYADI_YAZILARI]
SY1=%S tarihinde %S ile evlendim. 4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun 187. Maddesinden yararlanarak önceki soyadım olan %S soyadını da evlilik soyadımın önünde yazılmak suretiyle koca soyadımla birlikte kullanmak istiyorum.
; SY1  İÇİN AÇIKLAMA
; 1. %S -> TARİH
; 2. %S -> ERKEK ADI SOYADI
; 3. %S -> KADIN SOYADI
SY2=Yukarıda adı geçen %S ın %S tarihinde evlendiği, imzanın ilgilisine ait olduğu ve huzurumda imzalandığı tasdik olunur. %S
; SY2  İÇİN AÇIKLAMA
; 1. %S -> KADIN ADI SOYADI
; 2. %S -> TARİH
; 3. %S -> TARİH
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]