Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: En Büyük Güneş Santrali Yolda
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

En Büyük Güneş Santrali Yolda

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Guest
Guest
  Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: En Büyük Güneş Santrali Yolda
    Gönderim Zamanı: 01.Kasim.2006 Saat 06:53

Avustralya'da son beş yıldır devam eden kuraklık, kırsal hayatı harap ediyor ve ekonomiyi baltalıyor.

Söndürülmesi zor yangınlar ve mevsimsiz sıcaklıklar ülkeyi zor durumda bırakıyor. Her dört günde bir, bir çiftçi, hayvanlarının ölmesi ve borç yüzünden intihar ediyor. Yetkililer, kuraklığın sebebinin küresel ısınma olduğunu ve yüzyıllardır verimli olan bu toprakların geleceğinin belirsiz olduğunu söylüyor. Başbakanvekili Mark Veile, zor durumdaki çiftçilere 424 milyon dolar yardım yapacaklarını açıkladı ve "Daha önce bu kadar geniş toprağın kuraklıktan etkilendiği görülmemişti" diyerek endişesini belirtti. Bu arada, artan klima talebini karşılamak için elektrik üretmeyi sağlayamazsa, beş yıl içinde karanlıkta kalabileceğine dair uyarılarla karşı karşıya olan Avustralya, dünyanın en büyük güneş enerjisi santralını kuracak. 318 milyon dolarlık güneş enerji santralı yatırımının dışında, hükümet ayrıca 360 milyon Avustralya Dolarlık bir pilot proje peşinde. Projeyle kahverengi kömür kurutulup karbon depolanarak daha temiz enerji üretilecek.

Yukarı Dön
Turk-x Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 15
  Alıntı Turk-x Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.Kasim.2006 Saat 20:31
Mrb GuesTS. Soruna Çözüm Gibi Görünüyor. GeLişmeLerden Haberdar Edersen Sevinirim. iyi çaLışmaLar
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,227 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]