Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Diğer bölümler > Linux ve Linux için Programlar
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: PARDUS
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

PARDUS

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
AfterLife Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 418
  Alıntı AfterLife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PARDUS
    Gönderim Zamanı: 05.Mayis.2006 Saat 17:01

Merhaba,

Bahsettiğiniz özelliklerin dahası ve fazlası Fedora CORE 4  yada 5 ( 4 CD ) var onu kullanmanızı tavsiye ederim. üstelik tüm dünya dilleri mevcut.

iyi çalışmalar...

Yukarı Dön
ulusoyab Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 2
  Alıntı ulusoyab Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2006 Saat 14:17
    Pardusun çekirdeği bizim değil. kabul ama pisi, çomar, yalı, müdür, vb. pekçok güzel uygulama eklemeye süsleme denilemez. diğer ülkelerde de ulusallaştırmalar aynı yöntemle linux çekirdeği üzerinden yapılıyor. bu yanlış bir şey değil.  bununla birlikte istanbulx grubu yeni bir çekirdek geliştiriyor.
     Ben pardusla gayet mutluyum. linuxun tüm özellikleri üzerine türkçemizin güzellikleri eklenmiş ve olduğu kadarıyla bizim olan bir işletim sistemi. şahsi düşüncemde ileride gelişmemesi ve tamamen bizim olmaması için bir neden yok.
    İlgilenip yanıt yazdığınız için teşekkürler.
PARDUS
Yukarı Dön
AfterLife Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 418
  Alıntı AfterLife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2006 Saat 11:49

Merhaba,

Ücretli programlarda kayıt limiti ve süre limiti vardır. Linux tabanlı yazılım geliştirme çalışmaları var. Pardus bizim ulusal işletim sistemimiz deildir. çünkü çekirdeğini Türkler geliştirmedi. Çekirdek olarak linux kullanılmış yani işin en önemli tarafını yapanlar zaten yapmışlar. bizimkilerde süslemiş

İyi çalışmalar...

Yukarı Dön
ulusoyab Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 2
  Alıntı ulusoyab Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Mart.2006 Saat 16:45
    ulusal isletim sistemimiz PARDUS hakkinda neler düsünüyorsunuz.
ikinci sorum yazilim gelistirici arkadasa. buradaki ucretli paketler, sure sinirlimi? kullanim eks**ligimi var.  ögrenmek istedim.
    buradaki ucretsiz ve ucretli yazilimlardan bir kacini pardusa eklemeyi dusunurmusun? pardus tabanlı calısabilecek hale getirmekten bahsediyorum. (PISI paketlerinden)

calısmaların cok guzel. devamini dilerim.

PARDUS
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,918 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]