Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > EDYS - Elektronik Doküman Yönetim Sistemi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Kullanıcı Ayarları
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kullanıcı Ayarları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: Manisa
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 5
  Alıntı yakupzz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kullanıcı Ayarları
    Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2018 Saat 10:53
selamlar;
öncelikle sisteminizi test etmek için kurdum başarılı bir şekilde çalıştırdım. açılacak yeni evrak kullanıcıları ile ilgili olarak ufak bir sorum olacak.

sistemi anlatıldığı şekilde kurdum. 1 tepe kullanıcısı ve 1 adet sistem kullanıcısı açıldı. sistemi tek birim olarak alt şubesiz olarak kurdum. birimin altında Evrak işlem merkezi görünüyor.

sisteme kuruluş sırasındaki tepe kullanıcısı ile girdiğim zaman, hem helen, hem giden evrak kaydı rahatlıkla yapabiliyorum.

gelelim sıkıntıya 

sisteme anlatılan şekilde Evrak Kullanıcı Yetki Şablonu ve Evrak Kullanıcı Grubu tanımı yaptım yetkilerini verdim bağlantılı şubesi olarak ta kurumu seçtim.

yeni kullanıcı tanımı yaptım. bu esnada şube kısmında birimi mi seçtim kullanıcı türünü seçtim, yetki şablonum seçtim sıkıntısız bir biçim de kullanıcıyı açarak sisteme giriş yaptım

yeni oluşturduğum kullanıcı ile gelen/giden evrak kaydı yapmak istediğimde yeni kullanıcının sayfasında "kayıt birimi" kısmı ile "havale onaylayacak kullanıcı" kısmı, "onaylayacak kullanıcı" kısımları boş çıkıyor.

oysaki birimlerden kontrol ettiğim zaman kullanıcıyı o birim için yetkili kullanıcı olarakta görebiliyorum.
sizce sıkıntı nereden kaynaklanıyor?

not : sıkıntıyı çözmek için manuel olarak

"users2department" tablosunda sorunlu kullanıcıya yetki verdim birim kısmı geldi
"user2users" tablosunda sorunlu kullanıcıya yetki verdim gelen evrak onay kısmına isimler geldi
"user2users_havale" tablosunda sorunlu kullanıcıya yetki verdim giden evrak onay kısmına isimler geldi
Yukarı Dön
serdary81 Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: İSTANBUL
Gönderilenler: 4
  Alıntı serdary81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2018 Saat 15:05
Merhaba yakupzz bende farkettim o sıkıntıyı yeni kullanıcı açınca "kayıt birimi"  kısmı ile "havale onaylayacak kullanıcı" kısmı aktif olmuyor.Şimdi sizin manuel olarak çözdüğünüz yere baktım ama yetki kısmından bulamadım görsel ekleyebilir misin.Teşekkürler
Yukarı Dön
yakupzz Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Alıntı yakupzz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2018 Saat 15:46
birinci tabloya kullanıcı id sini ve birim kodunu
sonraki iki tabloyada kullanıcı id nizi ekleyin
düzelecektir

kullanıcı id lerinede "Users" tablosundan bakabilirsin urid yazan değeri alacaksın

Düzenleyen yakupzz - 13.Nisan.2018 Saat 15:48
Yukarı Dön
serdary81 Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: İSTANBUL
Gönderilenler: 4
  Alıntı serdary81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Nisan.2018 Saat 09:14
Merhaba yaptım ama sadece o kullanıcının adıyla ancak havale edebiliyorum.mesela mehmet kullanısıyla girdim ya kayıt birimi çıkıyor,Havale Onaylayacak Kullanıcı : adında sadece mehmet gözüküyor diğer hiçbir kullanıcı gözükmüyor.Sizde nasıl yakup bey.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Nisan.2018 Saat 10:30
Arkadaşlar, evraktakip.com da vodeoların birisinde kullanıcı oluşturma ile ilgili video var. Sistemin veri tabanlarına manuel müdahale etmenizi önermem. Nihayetinde sistem arabiriminden kullanıcı oluşturup yetki atamaları vs... tümden yapılmaktadır. Bu kısımlar yıllardır kullanılmış ve denenmiş kısımlardır. Bir noktayı geçtiğiniz muhakkaktır. Fakat hali hazırda bendeki sistemde de edys kurulu olmadığı için size yeni bir yönlendirme yapamıyorum. Ama kullanıcıyı oluşturup, kullanıcı tanımlarında bu kullanıcıyı bulup şube/birim ve kullanıcı bağlantılarını yapıp gerekli yetkileride yine kullanıcı tanımlarından verirseniz işlem tamam olacaktır. Evrak tür yetkilerini vermeyi unutuyor da olabilirsiniz.
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı yakupzz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Nisan.2018 Saat 08:56
murat bey selamlar;
öncelikle bu güzel çalışma için teşekkür ederim. soruna gelince özellikle video da kullanıcı tanım ile ilgili kısmını iki kez izledim. video da eksik yada kod ta bir sıkıntı yoksa aynen tarif ettiğiniz gibi kullanıcı açıyorum. database i silip 2 defa da baştan kurdum gene sonuç aynı. ilk kurulum sonrası sysuser ve tepe kullanıcısı haricinde açılan kullanıcı için birim ve yetki kısımlarında sıkıntı var. serdar bey de aynı sıkıntıyı yaşamış gördüğünüz gibi. bende son çara olarak database i kurcaladım söylediğim tabloları set edersem yetkiler geliyor..

serdar bey diğer kullanıcıları görmeniz için
urid eşlerken
A = A
A = B
A = C
GİBİ KODLARI eşlerseniz A kullanıcısının onay yetkilerinde hem A hem B hem C kullanıcı isimlerinin de geldiğini görürsünüz.

"user2users" tablosu GİDEN evrak
"user2users_havale" tablosu GELEN evrak için yetki vereceğiniz
"users2department" tablosu kullanıcıyı birim ile eşleyeceğiniz tablolar

Düzenleyen yakupzz - 18.Nisan.2018 Saat 09:04
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı yakupzz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Nisan.2018 Saat 09:19
murat bey tekrar deneme için yeni kullanıcı açıyorum yaptığım adımlar resimlerde sırası ile yanlış yada eksik bir şay var mı kontrol eder misiniz

resim1 : https://hizliresim.com/YgAQ0j  (tanımlı kullanıcı yetki şablonu)
resim2 : https://hizliresim.com/Plg197   (tanımlı kullanıcı grubu birimde yekisi var)
resim3 : https://hizliresim.com/gOBrab  (kullanıcı tanımlama şekli)
resim4 : https://hizliresim.com/lOVqlp    (yeni kullanıcı ile sisteme giriş)
resim5 : https://hizliresim.com/Vrb9dR   (gelen evrak birim ve onay kullanıcısı yok)
resim6 : https://hizliresim.com/nOBQna  (giden evrak birim ve onay kullanıcısı yok)
resim7 : https://hizliresim.com/vjq69D   (kullanıcının kullanıcılar listesindeki görünümü)

hiçbirine gerek kalmadı sorunu çözdüm.. hata bizden kaynaklı :)
açılan kullanıcıya tüm işlemler bittikten sonra birim ayarlarından birim yetkisi ayrıca verilmeli
buradan yetki verince herşey düzeliyor..  saygı ve sevgiler

Düzenleyen yakupzz - 18.Nisan.2018 Saat 11:58
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Mayis.2018 Saat 10:11
Evet mesajınıza az öncew bakabildim ve dediğiniz gibi kullanıcının girim ve bağlı kullanıcı ayarlarını yapmamışsınız. İyi çalışmalar.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,203 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]