Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Windows 10'a çok konuşulacak yeni özellik!
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Windows 10'a çok konuşulacak yeni özellik!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 418
  Alıntı AfterLife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Windows 10'a çok konuşulacak yeni özellik!
    Gönderim Zamanı: 11.Subat.2018 Saat 12:03
Windows 10'daki parmak izi okuma, yüz tarama ve iris tarama özelliklerine yenisi ekleniyor!

Microsoft, Windows 10 Pro'ya özel yeni bir şifreleme üzerinde çalışıyor. Windows Hello ile bilgisayarınıza avuç içi tanıma özelliği eklenecek. Microsoft'la Fujitsu'nun ortak yürüttüğü çalışmada sona yaklaşıldı.

Gerekli donanımlara sahip Windows 10 Pro işletim sistemli cihazlarınızda avuç içinizi okutarak cihazınızı kolaylıkla açabileceksiniz. Fujitsu'ya göre, avuç içi kimlik doğrulama sistemi temassız, hijyenik ve daha önce yapılmamış bir teknoloji. Bu sistemin yanlış tanıma ihtimali %0,00008.

Tanımlamanın başarısız olma oranı da %0,01. Windows Hello'yu kurmak için Başlangıç ardından Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri yolunu izleyin. Bilgisayarınızda gerekli donanım varsa Windows Hello altında, yüz, parmak izi ve avuç içi seçeneklerini göreceksiniz. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra artık cihazın açılması için şifre yazmak zorunda değilsiniz.

Alıntı: teknolojioku.com
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,219 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]