Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > EDYS - Elektronik Doküman Yönetim Sistemi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Evrak kayıt silme ve arşiv kayıtları hk.
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Evrak kayıt silme ve arşiv kayıtları hk.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 17
  Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Evrak kayıt silme ve arşiv kayıtları hk.
    Gönderim Zamanı: 11.Nisan.2017 Saat 17:30
Murat Bey Merhaba tekrar,

Tabi programı kullandıkça bazı bilgi eksikliklerinden dolayı problemler ile karşılaşabiliyoruz lütfen kusura bakmayın.

İki sorum olacak,

1- Deneme amacı ile yapmış olduğumuz evrak kayıtlarını nasıl silebilir ve tekrar 1 numaradan başlatabiliriz?

2- Arşiv kullanımı ile ilgili olarak ise, sistem dışı tarama programı ile "arşiv gelen evrak" olarak gönderdiğim yazılarda, tarayıcı programında tarih olarak 2016 yazsam da EDYS içerisinde arşiv bölümünde 2017 yılına atıyor. Evrak tarihi olarak 2016 gözüküyor fakat kayıt tarihi bugünün tarihi olduğundan, 2017 içerisine yolluyor.

Biz kurum olarak 2012 yılından itibaren arşivimizi de programa atmak istiyoruz.

Konu ile ilgili cevaplarınız için tekrar çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2017 Saat 08:07
1. Sistem üzerinden evrak silme öncelikle yoktur zira TSE standardına göre bazı özellikler içerdiğinde bu özellik sistemde yoktur. Veri tabanından sorgu ile silinmeleri gerekir. Tam olarak gelen gider arşiv gelen arşiv giden? hangilerini silmek istiyorsunuz?

Diğer sorunuza deneme yapmadan yanıt veremeyeceğim, kısa vade de deneme yapmam güç, haftaya bakılabilir ama sistemin kayıt tarihine sanırım müdahale edemiyorsunuz, gelen evrak veya giden evrakta sistem kayıt tarihini kullanıcı belirtemiyor diye hatırlıyorum. Ama aramalarda kayıt tarihi yanında dediğiniz gibi evrak tarihine görede düzgün şekilde arama yapılabiliyor.
Yukarı Dön
abd.acar Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.Nisan.2017 Saat 12:01
Murat Bey Merhaba,

1. Gelen, Giden ve Arşiv Gelen kısmında deneme için kayıt ettiğimiz evraklar mevcut. Bunları silmek ve tekrar 1 numaradan başlamak istemekteyiz.

2. Aşağıda gösterdiğim şekilde evraklar 2017 yılında gözüküyor. Yani sistem kayıt tarihine göre o yılın içerisine atıyor. Ancak işin ilginci ise kayıt yaptığım geçmiş yıl tarihlerini sekme olarak açıyor. Ancak o yılın içerisine değil, evrak kaydını yaptığım sistem tarihi içindeki yıla gönderiyor. Aşağıda size resmini de gönderiyorum.

Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2017 Saat 15:26
Tüm kayıtları silmek istiyorsanız, veri tabanını tamamen silecek ve sadece veri tabanını yeniden kuracaksınız zira birbiriyle bağıntılı bir yığın tablo var, onları şuan ne yazıkki zaman ayırıp yazamayacağım. Yıl kısmına gelince muhtemel olarak liste KAYIT TARİHİ olarak kullanılıyor, aramalardar EVRAK TARİHİNE göre arama yapabiliyorsunuz. Sanırım 2-3 ay içerisinde yazılıma yeni bir sürüm yayınlanacak,bu sorunuzu incelemek için ayrıca not aldım, inceleyeceğim, sorun var ise bu güncelleme ile onarılacaktır.

Düzenleyen murat turan - 14.Nisan.2017 Saat 15:33
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Agustos.2017 Saat 16:49
Murat Bey Merhaba, umarım iyisinizdir.

Programı kullanıyoruz elinize sağlık herhangi bir sorunumuz yok bu konu dışında. Daha önce de yeni bir sürüm yayınlanacağını ve bu sürümde sorunu onaracağınızı söylemiştiniz.

Arşiv bizim için gerçekten çok önemli. Yardımlarınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.Agustos.2017 Saat 12:53
Merhaba, teşekkürler

Gelen Evrak, Giden Evrak ve Arşiv karşılıkları listeleri, EVRAK KAYIT TARİHİ baz alınarak listelenmektedir. Amacınız belirli tarih aralığındaki evrak tarihine göre kayıt listelemek ise, ARAMA kısmını kullanmanız gerekiyor. Bahsettiğiniz listeleri EVRAK TARİHİNE göre değiştirmemiz mümkün görünmüyor. Çünkü normal evraklar da evrak kayıt tarihine göre listeleniyor. Eğer arşiv kısmını EVRAK TARİHİ ne göre liste yaparsak, normal evraklar tasfiye edilip arşive atıldığında yanıltıcı olur. Kullanıcı örnek veriyorum arşiv öncesi 2017 de gördüğü evrağı 2016 da görecek gibi bir karışıklık çıkar.

Eğer yazılım biriminiz varsa, aşağıdaki yordamlarda revizyon yapabilirler:

rcGelenEvrak11_a, rcGelenEvrak12_a, rcGelenEvrak_a
sGelenEvrak11_a, sGelenEvrak12_a, sGelenEvrak_a

yukarıdaki yordamlardaki .... (YEAR(EvrakKayitTarihi) = @yil) .... kısımları
.... (YEAR(gEvrakTarihi) = @yil) ....

olarak güncellenebilir. Bu durumda arşivler kayıt tarihine göre değil evrak tarihine göre listelenmiş olur.

İyi çalışmalar.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Agustos.2017 Saat 09:00
Ayrıca, arşiv evrak numaraları için onarım yayınlandı.

http://www.evraktakip.com/downloads.html   adresinden yayınlanan yamayı indirebilirsiniz.
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı abd.acar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Eylül.2017 Saat 16:11
Orjinalini yazan: murat turan

Merhaba, teşekkürler

Gelen Evrak, Giden Evrak ve Arşiv karşılıkları listeleri, EVRAK KAYIT TARİHİ baz alınarak listelenmektedir. Amacınız belirli tarih aralığındaki evrak tarihine göre kayıt listelemek ise, ARAMA kısmını kullanmanız gerekiyor. Bahsettiğiniz listeleri EVRAK TARİHİNE göre değiştirmemiz mümkün görünmüyor. Çünkü normal evraklar da evrak kayıt tarihine göre listeleniyor. Eğer arşiv kısmını EVRAK TARİHİ ne göre liste yaparsak, normal evraklar tasfiye edilip arşive atıldığında yanıltıcı olur. Kullanıcı örnek veriyorum arşiv öncesi 2017 de gördüğü evrağı 2016 da görecek gibi bir karışıklık çıkar.

Eğer yazılım biriminiz varsa, aşağıdaki yordamlarda revizyon yapabilirler:

rcGelenEvrak11_a, rcGelenEvrak12_a, rcGelenEvrak_a
sGelenEvrak11_a, sGelenEvrak12_a, sGelenEvrak_a

yukarıdaki yordamlardaki .... (YEAR(EvrakKayitTarihi) = @yil) .... kısımları
.... (YEAR(gEvrakTarihi) = @yil) ....

olarak güncellenebilir. Bu durumda arşivler kayıt tarihine göre değil evrak tarihine göre listelenmiş olur.

İyi çalışmalar.

Murat Bey ilgi, alakanız için çok teşekkürler. Paylaştığınız patchi uyguladım. Yazılım birimim yok ne yazık ki. Ben değişikliği yapmaya çalıştığımda database kullanımda gibi bir hata ile karşılaşıyorum.

Arşiv kısmı hala aynı.

İyi çalışmalar.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Eylül.2017 Saat 18:08
Sayın Acar, yazılım noktasında https://www.uzmankirala.com adresinden  bir yazılımcıyla anlaşıp makul ücrete veri tabanı iyileştirmelerini yaptırabilirsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,188 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]