Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Kasa Programi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: "Yapılan İşlem" Açıklamada Donma Sorunu
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

"Yapılan İşlem" Açıklamada Donma Sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: iSTANBUL
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı inan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: "Yapılan İşlem" Açıklamada Donma Sorunu
    Gönderim Zamanı: 07.Mart.2017 Saat 10:29
Merhaba, Öncelikle program ve destekleriniz için teşekkür ederim. Kasa giriş\çıkış fişinde "Yapılan İşlem" alanına herhangi bir açıklama girdiğimde veya daha önce yazılmış olan açıklamayı seçtiğimde donuyor ve programı kapatmak zorunda kalıyorum. Onarma işlemlerini denedim ama herhangi bir sonuç alamadım. Yardım ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Mart.2017 Saat 18:43
Merhaba, veri tablolarında bozulma olabilir. Progrmaın kök klasöründe VT_ONAR aında uygulama var. Bununla veri tablolarını kontrol ettirebilirsiniz. Opsiyonlar arasından "TABLOLARI KONTROLET" seçimini yapıp DİZİN SEÇ kısmına da kasa programı kök klasöründe .\dbs\ŞİRKET_NUMARASI  klasörünü yönlendirmeniz gerekiyor. akabinde BAŞLAT komutuyla kontrol yaptırabilirsiniz. Eğer sorun varise ÜSTTE "HATA" sekmesi görülecektir.
Yukarı Dön
inan Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: iSTANBUL
Gönderilenler: 2
  Alıntı inan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.Mart.2017 Saat 17:38
TURLER               #KAYITLAR: 134
tURLER:db           Number of records 28 in block 1 does not match index 10
                   Tablo Tamir edilemez: Table is full.

hatası aldım, nasıl düzeltebiliriz.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.Mart.2017 Saat 15:13
İnan Bey tablo kötü bozulmuş gibi. sadece bu tabloyu yedeklerden geriye alabilirsiniz.Eğer yedeğiniz yok ise yeni bir şirket açıp ondaki aynı addaki dosyayyı sorunlu şirkete aktarın akabinde yeni açtığınız şirketi silin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]