Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: iPhone 7 Performans testinde rekor kırdı
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

iPhone 7 Performans testinde rekor kırdı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 418
  Alıntı AfterLife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: iPhone 7 Performans testinde rekor kırdı
    Gönderim Zamanı: 10.Agustos.2016 Saat 01:54

iPhone 7 bu sefer Geekbench'te rekor puan alarak görüntülendi. iPhone 7 özellikleri de bu performans testinde ortaya çıktı! İşte iPhone 7'nin listeleri altüst eden Geekbench 3 puanı!

Apple'ın Eylül ayındaki iPhone etkinliğine sayılı günler kaldı. Tüm dünyanın merakla beklediği etkinlikte; iOS 10, macOS, watchOS 3.0, yeni MacBook modellerinden sonra, en son iPhone 7 sahne alacak.

iPhone 7'nin daha hızlı bir işlemci ile geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak iPhone 7'nin teknik özellikleri hakkında bugüne kadar kesin bir bilgi bulunmuyordu.

İOS'te performans testi denilince akla ilk gelen uygulama olan Geekbench 3, bugün iPhone 7'nin özelliklerini ortaya koydu.

iPhone 7 Geekbench 3 Puanları

iOS 10 ile çalışan iPhone 7, Geekbench 3 testinden tek çekirdek bölümünden 3548 puan çoklu çekirdekten ise 6430 puan alarak rekor kırmayı başarıyor.

iPhone 6s ise bu testten; tek çekirdek bölümünden 2541 puan ve çoklu çekirdekten 4436 puan almıştı.

iOS 10'un henüz beta aşamasında olduğunu ve iPhone 7'nin iOS 10 Final sürümü ile daha yüksek puanlar alabileceğini belirtelim.

iPhone 7 nin işlemcisi ve RAM'i göründü!

iPhone 7'de 2.37 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Apple A10 işlemcinin ve 3 GB RAM'in yer alacağı Geekbench 3 sonuçları ile ortaya çıktı.

RAM konusunda Apple ilk kez iPad Pro ve iPhone 6s modelleri ile bir atılım yapmıştı.

iPad Pro'ya 4 GB RAM, iPhone 6s'e ise 2 GB RAM koyan Apple, anlaşılan iPhone 7'de çıtayı yine yükseltecek ve RAM'e ihtiyaç duymayan iOS işletim sistemini daha da iyi besleme çözümüne yönelecek

(shiftdelete)

Düzenleyen AfterLife - 10.Agustos.2016 Saat 01:56
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,195 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]