Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > EDYS - Elektronik Doküman Yönetim Sistemi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: KEP sistemi H.k
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KEP sistemi H.k

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Newbie
Newbie

Bulundugu Yer: ardeşen
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 11
  Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KEP sistemi H.k
    Gönderim Zamanı: 11.Subat.2016 Saat 10:55
Merhaba edys Sistemi Bakanlık Onaylımıdır.  Ayrıca Kep sisitemi gerekiyormu yada entegre oluyormu  kep sistemi ile edys birliktemi kullanılmalıdır.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Subat.2016 Saat 14:49
Merhaba, EDYS'nin TSE-13298 belgesi 2015 de son bulnuştur ve yenilenmemiştir, yenilenmeside düşünülmemektedir. Yazılımda KEP ebtegrasyonu yoktur ve yazılımda böyle bir zorunluluk da yoktur. Sonuçta edys belge yönetim sistemidir, Outlook gibi gelen eposta giden eposta vs.. gibi bir yazılım değildir.

Düzenleyen murat turan - 11.Subat.2016 Saat 14:50
Yukarı Dön
osmanemre Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Subat.2016 Saat 16:27
program kurulduktan sonra sorunsuz çalıştırdım ve bilgisayar yeniden başladıgında şifre ekranında şifre doğru oldugu halde işlem yapılıyor ekranı çıkıyor 1 dakika beklıyorum sonra hiç şifre girilmemiş gibi ekran geliyor sorun nedir.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Subat.2016 Saat 17:06
Merhaba,bekletiyor ise SQL Server'a bağlanamıyor olabilir. SQL Server bağlantı ayarlarına web.config den bakmanız gerekiyor. Hatta ..\edys\afiles\exceptions klasöründen hata günlüğünden detaya bakabilirsiniz.
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 08:54
12.2.2016 08:50:21 Önemli İç Hata :Timeout süresi doldu. Havuza bağlantı elde edilemeden zaman aşımı süresi doldu. Bu, tüm havuz bağlantıları kullanıldığı ve en büyük havuz boyutuna erişildiği için oluşmuş olabilir.
Servis 30 sn bekletiliyor

hatası vermekte
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 08:55
12.2.2016 08:49:08|-1|78.187.142.218|WriteExc|-1|Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. Sunucu bulunamadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server'ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Belirtilen Sunucuyu/Örneği Bulma Hatası)|Asagidaki Hata kaydi Exceptions tablosuna yapilamadi

12.2.2016 08:49:08|-1|78.187.142.218|Connect2DB|-1|SQL Server ile baglanti kurulamadi|Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. Sunucu bulunamadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server'ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Belirtilen Sunucuyu/Örneği Bulma Hatası)

birde bu
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 09:03
SQL Server bağlantı ayarlarında sorun vargibi sunucu INSTANCE NAME yanlış girilmiş olabilir. SQL Servera bağlantı ayarlarını farklı bir araç ile deneyip kesin emin olduktan sonra edys'nin ve servisin SQL SERVER CONNECTION STRING kısmını düzgün şekilde yapılandırıp sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuç olarak sorun yapılandırmanızda dır. Denetim masasında YÖNETİMSEL ARAÇLARDA "odbc" ile SQL bağlantı ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Düzenleyen murat turan - 12.Subat.2016 Saat 09:04
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 09:14
murat bey hiçbir sorun yoktu ama sadece yeniden başlattım sorun oldu acaba sql server 2012 güncelleme istediğinden yapabilirmi ?
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 11:11
sorunu buldum pc ismini değiştim eski pc bilgisi var edys de onu nerden değişebiliri yeni ismi ekleyebilirim edys e murat bey
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 11:15
"web.config" ve "EdysServices.exe.config" dosyalarında SQL BAĞLANTI kısımları mevcut.
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 11:17
o kısımlar hang klasorde acaba
Yukarı Dön
Newbie
Newbie

Alıntı osmanemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Subat.2016 Saat 11:19
yanlış yapmamak adına satır numaralarını söylermisiniz acaba murat bey
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,182 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]