Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Öneriler, Hatalar ve Çözümleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Unutulmuş şifrenin değiştirilmesi
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Unutulmuş şifrenin değiştirilmesi

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Kayıt Tarihi: 01.Ekim.2003
Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Unutulmuş şifrenin değiştirilmesi
    Gönderim Zamanı: 13.Mart.2013 Saat 11:39
Sorun: Paradox serisi yazılımlarda giriş şifresini unuttunuz? Sisteme giremiyorsunuz.

Kasa EX ve SFC EX için Çözüm: Programın kurulu olduğu klasörde DBS adında klasör vardır ve bu klasörde Users.DB adında bir dosya vardır. Kullanıcı bilgileri bu dosya içerisinde tutulmaktadır ve üzerinde işlem yapacağımız dosyada budur.

Programın kök klasörüne nasıl gidebilirim? Programın kısayoluna sağ tıklayıp DOSYA KONUMUNU AÇ diyebileceğiniz gibi, programın kısayoluna sağ tıklayıp özelliklerine girebilir ve özellikler penceresinde DOSYA KONUMUNA GİT veya DOSYA KONUMUNU AÇ komutuna tıklayıp programın kurulu olduğu klasörü açabilirsiniz.


İşleme başlamadan önce şifresini değiştirmek istediğiniz programı kapatmanız gerekmektedir.

www.datakent.com/FreeApps/ParadoxSQL.rar   dosyasını indirin ve içerisindeki SQL adındaki uygulama dosyasını çalıştırın (RAR paketi içerisinden dosyayı çalıştırmanız, Windows Vista, 7 ve 8 Gibi işletim sistemlerinde güvenlik sorununu yaratabilir. Bu sebeple RAR içerisindeki dosyayı masa üstüne çıkartıp yönetici modda açmanız gerekebilir). Veri tabanı yolunu programı kurduğunuz DBS dizinine yönlendirin ( DBS Klasörünün yolunu seçmek için, Veri Tabanı Yolu etiketinin sağındaki ... (üç noktalı) komuta tıklayınız ) ve listeden (Aktif Dizindeki Veri Tabanları) Users.DB dosyasını seçip TABLO AÇ komutuna tıklayın.  Detayda en az bir kayıt görürsünüz. (Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde gösterildiği gibi)
Hangi kullanıcının şifresini değiştirecekseniz (UserName sütununda kullanıcı adları yazmaktadır) kullanıcı adının olduğu satırda UserPass sütunu altındaki alana çift tıklayınız ve alan içerisine girip, alandaki değeri siliniz ve boşluksuz olarak      C4CA4238A0B923820DCC509A6F75849B    değerini alana aktarınız. Akabinde klavyeden AŞAĞI YÖN TUŞUNA basınız ve satırdan çıkınız. Satırdan çıkmanız aktif satırdaki değişikliği kaydetmenizi sağlayacaktır. Akabinde yukarı yön tuşuna basıp değişiklip yaptığınız satır'a geriye dönebilirsiniz ve programı kapatabilirsiniz. artık şifreniz   1   olarak değiştirilmiştir.

Ex serisi sürümler için örnek görüntü:Stok Takip v1.8 için Çözüm:
Stok Takip v1.8 için SIFRE ve SIFRE2 alanları vardır. Bu alanlardaki değerler MD5 denilen doğrulamaları içerir ve her iki alanında birbirine eşit olmaması gerekir !
SIFRE alanına çift tıklayıp düzenleme konumuna geçin ve aşağıdaki MD5 değerini alana yapıştırın.
C4CA4238A0B923820DCC509A6F75849B
hiçbir şekilde boşluk olmamalı. Yapıştırma sonrası aşağı oka basıp mevcut satırdan çıkıp Paradox SQL uygulamasını kapatın. Şifreniz   1 olaraktır.

Stok Takip v1.8 serisi için örnek görüntü:Düzenleyen murat turan - 13.Mart.2013 Saat 15:15
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü GösterBu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]