Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Öneriler, Hatalar ve Çözümleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: KPS Servis Kullanma Yetkiniz yok veya Kullanıcı...
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

KPS Servis Kullanma Yetkiniz yok veya Kullanıcı...

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Kayıt Tarihi: 01.Ekim.2003
Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KPS Servis Kullanma Yetkiniz yok veya Kullanıcı...
    Gönderim Zamanı: 19.Eylül.2012 Saat 16:22

Hata: Servisi Kulalnma Yetkiniz yok veya Kullanıcı bilgileriniz hatalı.

Çözüm:

Bu sorunun çıkış sebebi, bakanlığın tüm belediyelerin kullanıcı bilgilerini değiştirmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Akabinde, Belediyelere, "Yeni KPS Servis Kullanıcı Bilgileri" içerikli bir e-posta gelmektedir. Bu e-posta'da "KRM-xxxxx" gibi formatta kullanıcı adı bilgisi içermektedir. Bunu bir yere not ediniz.

https://kimlikdogrulama.nvi.org.tr adresine giriniz ve size bildirilmiş olunan kullanıcı bilgilerinizle web sistemine login olunuz.

Giriş sonrası, "Yönetimsel" menüsü görmelisiniz. Bu menü altından "Servis Kullanıcı Şifresi Değiştirme" bölümüne giriniz ve yeni şifrenizi belirleyiniz. Yeni şifreniz en az 6 haneli olmalı ve harf, sayı karması olmalıdır. Yeni girdiğiniz şifreyi kayıt yaptıktan sonra Evlendirme Bildirimini açınız. Diğer işlemlerden "KPS >> KPS Ayarları" bölümüne giriniz.

Kullanıcı adına, size bildirilmiş olan "KRM" ile başlayan bilgiyi ve şifre alanına da yeni belirlediğiniz şifreyi giriniz. Sürüm olarak KPSV2 seçili iken kayıt yapınız. Bu ayarlamalar sonrası KPS sistemi çalışıyor olması gerekiyor.Düzenleyen murat turan - 19.Eylül.2012 Saat 16:25
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü GösterBu Sayfa 0,285 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]