Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Merakla beklenen tanıtım yapıldı. İste İphone 5
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Merakla beklenen tanıtım yapıldı. İste İphone 5

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 418
  Alıntı AfterLife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Merakla beklenen tanıtım yapıldı. İste İphone 5
    Gönderim Zamanı: 17.Eylül.2012 Saat 00:40

İşte iPhone 5'in Özellikleri
- iPhone 4 ve 4S'lere göre iphone 5 yüzde 20 daha hafif ve ince bir yapıda bulunuyor.
- 3.5 inç'lik ekranı olan eski nesil iPhone'lara göre iphone 5, 4.0 inç'lik ekranıyla artık kullanıcılarına daha yüksek bir çözünürlük sunuyor.
- A6 işlemci kullanan iphone 5, önceki iPhone'lara göre tam 2 kat daha hızlı çalışıyor. Bu da uygulamaların çok daha hızlı çalışacağını gösteriyor.
- 8 megapiksel dahili kamerası olan iPhone 5, 3264x2448 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Düşük ışık modunda da vasat olmayen fotoğraflara imza atabiliyor. 
- Ön yüzünde bulunan kamerası 720p çözünürlüğünde video kayıt edebilen cihaz 3G üzerinden FaceTime desteği de sunuyor.
- iPhone 5 ile fotoğraf çekme hızı neredeyse yüzde 40 oranında arttı.
- Panaroma özelliği sayesinde artık panaromik çekimler iPhone 5 ile yapılabilecek. Panaroma görüntü teknolojisi sayesinde farklı fotoğraflar bir araya getiriliyor ve ortaya çok daha geniş ve büyük fotoğraflar çıkıyor. Bu modda oluşturulan fotoğraflar ise 28 megapiksel çözünürlüğe sahip oluyor.
- 1080 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilen iPhone 5, aynı zamanda video çekimi esnasında fotoğraf çekimini de olanak veriyor.
- Daha iyi bir ses desteğini kullanıcılarına sunan Apple, bu anlamda iPhone 5'te 3 mikrofona yer verecek.
- iPhone'ların hoparlörleri de küçüldü. iPhone 5'lerde yer alan hoparlörler önceki sürümlere göre yüzde 20 daha küçük bir yapıda bulunuyor. Mikrofonların biri ön kameranın yanında, ikincisi arka kameranın yanında, diğeri de iPhone'un alt bölümünde bulunuyor.
- Noice Cancelling özelliği sayesinde artık dış sesler daha az duyulacak ve kullanıcılar birbiriyle rahat konuşabilecek.
- Apple, iPhone 5'in pil ömrünün daha uzun olduğunu ve 8 saat boyunca 3G görüşme yapılabileceğini söyledi.
- iPhone, iPad ve iPod Touch'larda mevcut yeni sistemde Google Maps yazılımı yer almayacak. Şirket bunun yerine kendi üç boyutlu haritalandırma yazılımını kullanacak.
- iPhone 5'te önceki modellerde standart olarak sunulan Youtube uygulaması bulunmuyor. İsteyen kullanıcılar, Youtube uygulamasını Apple Store'dan yükleyebilecek.
- iPhone 5'te mikro-sim kartlara göre yüzde 40 oranında daha küçük olan nano-sim kartlar kullanıldı.
- iPhone 5'ler ile birlikte şarj kabloları da değişti. Yeni iPhone'ların şarj kablosu yüzde 80 oranında daha küçük ve dolayısıyla hafif.
ABD'deki Fiyatı
iPhone5'in ABD'deki kontratlı fiyatı ise 16 GB için 199 dolar olacak. 

Düzenleyen AfterLife - 17.Eylül.2012 Saat 00:42
Yukarı Dön
sabunkopugu Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı sabunkopugu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mart.2013 Saat 09:30
4S den en büyük farkının ekran büyüklüğü olduğunu düşünüyorum, başka da bi fark yok deymez paraya

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,214 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]