Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Diğer bölümler > Microsoft SQL Server
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Acil yardımm!!
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Acil yardımm!!

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
nergis Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Kayıt Tarihi: 22.Ocak.2012
Bulundugu Yer: İzmir
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı nergis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Acil yardımm!!
    Gönderim Zamanı: 22.Ocak.2012 Saat 02:01
iyi akşamlar herkeze.pazartesi günü olan sınavım için aşağıda belirtilmiş olan şartların ayrıntılı sql kodlarına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim çok önemli :)

1)     Veri tabanında kayıtlı öğrencilerin “NO-AD-SOYAD”, “BÖLÜM-KAYIT YILI-CINSIYET”, “DERS-ADI-KREDI”, “BASARI NOTU”  ve bunlara ek olarak “BASARI NOTU” nun Tanjant, Exponansiyel,  Mod 5 değerlerini, ekrana listeleyen bir sorgu için karşılık gelen SQL kod setini üretiniz. Sonuç listede yalnızca “Fizik” ve “Matematik”  bölümünün “2000”, “2004” ve “2009” yıllarında kaydedilen öğrencilere ait bilgiler yer alacak, ve sonuç liste bölüm adına göre azalan, danışman soyadına göre artan sıra yönünde sıralanmış olacaktır.

2)    Her bir bölümdeki bayan ve erkek öğrenciler için alınan ders adedi, en yüksek ve ortalama başarı puanları, toplam kredi, ders adedinin logaritma 3 tabanına göre değeri, adedin Exponansiyel değeri, adedin -3/4 üncü kuvveti ve ders başına düşen kredi adedi bilgilerini ekrana listeleyen bir sorguyu SQL ortamda üretiniz. Sonuç listede “ASTRONOMİ” ve “BİYOLOJİ” bölümü öğrencilerine ilişkin değerlendirmeler yer almayacak.  Sonuç listede yalnızca “2005-2010” yılları arasında ve “2012” den sonra kayıt  edilen öğrencilerden,  başarı notu 50 ve üzerinde olanlara ait istatistik değerlendirme sonuçları yer alacaktır.

3)    “Fizik”, Matematik” ve “Biyoloji”  bölümlerindeki kayıt yıları 2000, 2005 ve 2012 ve danışman adı “K”, “L” veya “S” harflerinden birisi ile başlayan erkek öğrencilerin aldıkları tüm dersler üzerinden elde ettikleri en yüksek ve ortalama başarı puanlarını, ve bunlara ek olarak, ortalama başarı puanlarının ders adlarına göre DAĞILIM larını ekrana  listeleyen bir sorguya karşılık gelen SQL kod setini üretiniz. Sonuç liste yalnızca 2000 ve sonrasında kaydedilen ve yaşı 15 – 20 arasında olan öğrencilere ait kayıtlar üzerinden oluşturulacaktır.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü GösterBu Sayfa 0,191 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]