Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Diğer bölümler > Microsoft Windows ve Windows IoT
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Windows XP Çoklu uzak oturum
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Windows XP Çoklu uzak oturum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Windows XP Çoklu uzak oturum
    Gönderim Zamanı: 15.Aralik.2011 Saat 16:10

1. Bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırın. (açılışta F8 e basarak yapabilirsiniz.)

2. Masaüstünde bilgisayarım ikonuna sağ tıklayın özellikleri seçin.

3. Uzak tabına geçin ve Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmasına izin ver bölümündeki check işaretini kaldırın.

4. Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler açın ve Terminal Hizmetleri’ ne çift tıklayın, gelen ekranda başlangıç türü bölümünü devre dışı olarak ayarlayın.

5. C:\\windows\\system32\\dllcache açın ve termsrv.dll dosyasının adını termsrv.original olarak değiştirin. buradan (http://forum.datakent.com/uploads/termsrv.rar) indireceğiniz termsrv.dll dosyasını az önce açtığımız klasöre kopyalayın. Aynı şekilde C:\\windows\\system32 icindeki termsrv.dll dosyasının adını termsrv.original olarak değiştirin ve indirdiğiniz termsrv.dll dosyasını buraya da kopyalayın.

6. Başlat > Çalıştır regedit yazıp entere basın. HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Control\\Terminal Server\\Licensing Core bölümüne gelin. Gelen ekranda sağ tarafta mouse sağ tık yapın Yeni > DWORD Değeri seçip ismini EnableConcurrentSessions verip değerini 1 yapın.

7. Başlat > Çalıştır gpedit.msc yazıp enterleyin. Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Sablonları > Windows Bileşenleri > Terminal Hizmetleri > Bağlantı Sayısını Sınırla bölümünde kaç kullanıcının aynı anda oturum açmasını istiyorsanız seçin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

8. 3. Adımdaki Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmasına izin ver bölümünü checkleyin.

9. 4. Adımdaki Terminal Hizmetleri nde başlangıç türü bölümünü Elle olarak ayarlayın.

*** Çıkabilecek sistem sorunlarından işlemi uygulayan kullanıcı sorumludur !

Düzenleyen murat turan - 15.Aralik.2011 Saat 16:14
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,191 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]