Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Kasa Programi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Kasa Programının farklı bir bilgisayara taşınması
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kasa Programının farklı bir bilgisayara taşınması

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Kayıt Tarihi: 01.Ekim.2003
Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kasa Programının farklı bir bilgisayara taşınması
    Gönderim Zamanı: 14.Kasim.2011 Saat 10:04
Soru: Kasa programını farklı bir bilgisayara nasıl taşıyabilirim?
 
Cevap:
1-Kasa programınızın olduğu bilgisayara geçiniz. Kasa programının kısayolundan hedef konuma gidiniz ( Windows 7 kullanıyorsanız kısayol simgesine sağ tıklayıp DOSYA KONUMUNU AÇ ile programın kök dizinine gidebilirsiniz. Windows XP kullaniyorsanız, kasa programının kısayoluna sağ tıklayıp özelliklerine giriniz ve kısayo lsekmesinde hedef bul veya dosya konumunu aç gibi bir komut görürsünüz. )
* Kopyalama esnasında kasa programı kapalı olmalıdır.
2-Programın kök dizinini tamamen flash belleğinize/CD/DVD gibi bir aygıta kopyalayınız. Yeni bilgisayarın C:/D:/.. (hangisürücüye taşımak istiyorsanız) sürücüsüne kopya aldığınız kasa programı kök dizinini taşıyınız. Taşıma sonrası;
yeni bilgisayara www.datakent.com/programlar/bde51.exe   dosyasını indirip kurunuz. (Windows 7 için BDE kurulumunu, kurulum dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak çalıştır komutu ile çalıştırınız.
3-Yeni bilgisayara kopyalama sonrası, yeni bilgisayardaki kasa programı dizinindeki KASAPRO adındaki program uygulama dosyasına sağ tıklayıp GÖNDER menüsü altındaki MASA ÜSTÜNE KISAYOL OLUŞTUR komutu ile programın kısayolunu masa üzerine alınız.
*Windows 7 kullanıyorsanız, Masa üzerindeki kasa kısayoluna sağ tıklayıp özelliklerine giriniz ve kısayol sekmesindeki GELİŞMİŞ komutuna tıklayınız. Açılan form'dan BU PROGRAMI YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR seçimini seçiniz ve işlemi Tamam ile onaylayınız.
4-Programın yeni bilgisayarda lisanslanması işlemi için size bildirilen lisans numarasını sıfırlayıp tekrar kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
izmir35 Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie


Kayıt Tarihi: 17.Aralik.2011
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı izmir35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.Aralik.2011 Saat 10:12

Merhaba, Kasa programı 6.0 kullanıyordum. Bilgisayarım çöktü formarladım. Kasayı yedeklerden yükledim ancak hata veriyor veri kaybı olmadan nasıl çalıştırabilirim. Yukarıda anlattığınız gibi yapmaya çalıştım Yönetici olarak çalıştır çıkmıyor. Cevaplarınız için teşekkürler

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü GösterBu Sayfa 0,188 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]