Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Stok Takip & Stok Takip Pro
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Şifre değişikliği
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Şifre değişikliği

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
seda08 Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie


Kayıt Tarihi: 27.Ekim.2011
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı seda08 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Şifre değişikliği
    Gönderim Zamanı: 27.Ekim.2011 Saat 13:20
merhaba, programı kullanan arkadaş işten ayrıldığı için kullanıcı şifresini bilmiyoruz ve programı kullanamıyoruz. Yeni şifre oluşumu için yardımınızı rica ediyorum tşk.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Kayıt Tarihi: 01.Ekim.2003
Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1786
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Ekim.2011 Saat 15:36
Merhaba,

1. https://skydrive.live.com/?cid=1c0c6885c58227af&sc=documents&id=1C0C6885C58227AF%21892    adresinden ParadoxSQL isimli dosyayı indiriniz.
2. indirdiğiniz zip paketi içerisinden SQL isimli dosyayı çalıştırınız.

3.1. Stok v1.5 ve daha eski paradox sürümler için: Açılan form'dan "Veri Tabanı Yolu" kısmının en sağındaki üç noktalı komuta tıklayınız ve programınızı kurduğunuz konumun altında bulunan VERİLER klasörünü seçiniz ve tamam komutuna tıklayınız. Seçim sonrası Listeye dosya isimleri gelecektir. Listeden "klncblg.db"  adındaki dosyayı seçiniz ve TABLO AÇ komutuna tıklayınız. Detayda tablo açıalcak ve kullanıcı adı ve parolası açık olarak yazacaktır. Veri formu excel hücreleri gibi hücrelerden oluşmaktadır. SIFRESI sütununun atlında ne yazıyorsa şifre odur ! v1.5 ve daha eski sürümerde şifre açık olarak saklanmaktadır. Şifreyi değiştirmek isterseniz yeni şifreyi girip klavyeden aşağı oka tıklayıp satırdan çıkıp aktif satırı kayıt yapabilirsiniz. İşlem sornası Paradox SQL aracını kapatabilirsiniz.

3.2. Stok v1.8 ve daha üst paradox sürümler için: Açılan form'dan "Veri Tabanı Yolu" kısmının en sağındaki üç noktalı komuta tıklayınız ve programınızı kurduğunuz konumun altında bulunan DBS klasörünü seçiniz ve tamam komutuna tıklayınız. Seçim sonrası Listeye dosya isimleri gelecektir. Listeden "kblg.DB"  adındaki dosyayı seçiniz ve TABLO AÇ komutuna tıklayınız. Detayda tablo açılacak ve kullanıcı adı ve parolası görünecektir. Fakat parola kısmı MD5 ile doğrulama olarak saklandığı için açık olarak parolanın ne olduğunu bilemezsiniz. Bu sebeple sabit yazacağım farklı bir MD5 ile mevcut veriyi değiştirmeniz gerekecek. Tablo aç sonrası kullanıcılar listelenecektir ve veri formu excel hücreleri gibi hücrelerden oluşmaktadır. SIFRE sütununun atlındaki hücreye tıklayın ve hücredeki veriyi silin (backspace ile silebilirsiniz) ve aşağıdaki bilgiyi aynen boşluksuz içerisini boşalttığınız alana yapıştırın.
C4CA4238A0B923820DCC509A6F75849B
bu bilgiyi SIFRE alanına aktardıktan sonra klavyeden aşağı oka basın ve aktif satırdan çıkın. Aktif satırdan çıkmak kaydın kayıt yapılmasını sağlanacaktır. İşlem sonrası ParadoxSQL aracını kapatın. Şifreniz  rakamla  1  dir. Programı açıp sisteme girebilirsiniz.


Düzenleyen murat turan - 27.Ekim.2011 Saat 15:36
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü GösterBu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]