Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Babaların Babası Bill Gates
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Babaların Babası Bill Gates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Babaların Babası Bill Gates
    Gönderim Zamanı: 22.Eylül.2010 Saat 10:28

Microsoft’un sahibi Bill Gates dün malvarlığını çocuklarına bırakmayacağını açıkladı.

Dünyanın en zengin iş adamlarından Bill Gates malvarlıklarını çocuklarına vermeyi düşünmediğini açıkladı. Kurucusu ve sahibi olduğu yazılım şirketi Microsoft sayesinde 53 milyar dolarlık malvarlığına sahip olan Gates saygın ekonomi dergisi Forbes tarafından 2010’da dünyanın en zengin ikinci insanı olarak tanıtıldı.

Kendi klasmanındaki milyarderler gibi parayı kendisi ve ailesi için kullanmayacağını dile getiren Gates “Parayı çocuklarıma vermenin iyi bir fikir olmadığını biliyordum. Bu hem çocuklar hem de toplum için iyi olmazdı. Burada sorulması gereken soru ‘anında etki yaratacak bir alan bulabilir miyim’ olmalı” dedi. 3 çocuk babası Gates eşi Melinda eli birlikte Bill&Melinda Gates Derneği ile yoksulluğa ve hastalığa karşı savaşıyorlar. Şu ana kadar 28 milyar dolar harcayarak 250 milyondan fazla çocuğa ilaç ve aşı sağladı.

Seattle’daki ofisinde konuşan 54 yaşındaki Gates “60’larda, her yıl 20 milyon çocuk hayatını kaybediyordu fakat artık bu rakam 8 ile 9 milyon arasında kaldı. Bu inanılmaz bir gelişme” dedi. Yaptğı seyahatlarde ebeveynlerini kaybeden çocukları ya da ekonomik şartlardan dolayı bedenlerini satmak zorunda olan kadınları tanıdığını söyleyen Gates “Her yıl Afrika ve Hindistan’a gidip oradaki insanlara yardım ediyorum” dedi. 2008’de yardım işlerine ağırlık vermek için Microsoft’tan “emekli” olan Gates yaşları 14, 11 ve 8 yaşlarında olan çocukları için “onlara bir miktar para bırakacağım ama büyük rakamlar olmayacak” dedi.

Düzenleyen murat turan - 22.Eylül.2010 Saat 10:28
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,267 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]