Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Öneriler, Hatalar ve Çözümleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Performance Monitor Counter Requirement (Error)
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Performance Monitor Counter Requirement (Error)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Performance Monitor Counter Requirement (Error)
    Gönderim Zamanı: 25.Haziran.2009 Saat 20:35
Hata:
Performance Monitor Counter Requirement (Error)

The System Configuration Check for Performance Monitor counter registry value has failed. For details, see How to: Increment the Counter Registry Key for Setup in SQL Server 2005, in the readme file or in SQL Server Books Online.

Hatanın oluştuğu anı gösteren ekran görüntüsü:

Çözüm:
Ekle kaldır'a giriniz ve Microsoft SQL Server ile ilgili tüm ekleri siliniz. sonrasında;

Başlat >> Çalıştır >> CMD  yazıp enter ile komut satırına geçelim. Veya Başlat >> Tüm Programlar >> Donatılar >> Komut Satırı ( çalıştır penceresine geçmek için Kısayol Win + R )

aşağıdaki satırı yazıp enter ile komutu işletelim
Lodctr /R:PerfStringBackup.INI

sonrasında bilgisayarı kapayıp yeniden açıp SQL Server Kurulumunu yeniden çalıştıralım
*** SQL Server kurulumunu yeniden başlatmadan önce SQL Server kuurlumu yarıda kaldı ise denetim masasından Ekle Kaldır bölümünden "Microsoft SQL Server" ile ilgili tüm bölümleri silmeniz ve sornasında SQL Server kurulumunu başlatmalısınız.
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Haziran.2009 Saat 20:39
eğer sorun yine devam ederse farklı çözümler için Google'da "SQL Server Performance Monitor Counter Requirement"  ibaresini arattırabilirsiniz.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,254 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]