Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Diğer bölümler > C# & ASP.NET
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: VS 2008 'de jQuery Intellisense
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

VS 2008 'de jQuery Intellisense

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VS 2008 'de jQuery Intellisense
    Gönderim Zamanı: 01.Haziran.2009 Saat 09:36
1-vs2008 sp1'i kurmanız gerekiyor ( indir )
2-VS 2008 KB958502 yamasını kurmanız gerekiyor ( indir )
3-jquery yi indirin ( aşağıdaki resime bakınız ve adres için tıklayınız )

resimdeki visual studio ve bir üstteki eklerden hehangi birisini indirebilirsiniz.( şahsen uncompressed  (sıkıştırılmamış) olan ek ile birlikte visual studio ekini indirdim ) bu arada visual studio eki jquery için açıklamalar içeriyor. kodlama esnasında ne nedir durumuna düşmemek için iş görebilir.
sonrasıdna birinci ve ikinci aşamlardan sonra indirdiğiniz dosya isimleri aşapıdaki gibi olabilir

jquery-1.3.2.js
jquery-1.3.2-vsdoc2.js

vs2008 için jquery-1.3.2-vsdoc2.js ismindeki en sondaki iki ibaresinis silmeniz gerek aksi durumda vs dosyayı tanımıyor. yani: jquery-1.3.2-vsdoc.js olsun. diğer isimde değişim yapmayın isim başlangıçları aynı olmalı. sonrasında bir web projsi açın bu iki dosyayı projeye dahil edin ve herhangi bir aspx'in arka kısmına geçin ve

<script src="Scripts/jquery-1.3.2.js" type="text/javascript"></script>

js dosyasını sayfaya tanıtın. klavyeden ctrl + shift + J  kombinasyonlarını kullanın ve js için Intellisense güncellemesi yapın. bir hata alamz iseniz güncelleme tamamdır ve hquery kullanıma hazırdır.

Düzenleyen murat turan - 01.Haziran.2009 Saat 09:40
Yukarı Dön
turknetyazilim Açılır Menü Göster
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Bulundugu Yer: Balıkesir
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 214
  Alıntı turknetyazilim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.Haziran.2009 Saat 13:54
merhaba murat abi

Bu  jQuery ne işe yarıyor.bunu bana birisi sormuştu biliyomusun ,öğren diye.ben bilmiyorum dedim
bu sebele murat abi sen ilgiliniyosan muhakkak önemli bişeydir.bende merak ettim

saygılarımla
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,108 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]