Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Genel > Teknoloji haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Windows 7 Build 7000 ( Beta 1 )
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Windows 7 Build 7000 ( Beta 1 )

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Windows 7 Build 7000 ( Beta 1 )
    Gönderim Zamanı: 31.Aralik.2008 Saat 19:26
merhabalar,

iki gün önceydi, bir yerde Microsoft'un Windows 7 beta1'i ocak 2009 ortalarında test için son kullanıcıya sunulacağı yazıyordu. fakat b utarihten önce piyasaya sızdığı yönünde ibarelerde vardı. bende internetten araştırıp build 7000 (beta1) sürümü bulup 30 günlük test sürümünü eski bilgisayarıma kurdum. eski bilgisyarıma daha önce Vista Beta1 ve Vista RC yi de kurmuşum. fakat Windows 7 nin bu ilk beta kurulum hızı Vistanınkine nazaran daha hızlıydı. performansıda kesinlikle Vistadan daha iyi olduğunu bir müdden kullanımdan sonra kendisini gösterdi. öncelikle bir çok kullanıcıyı sinir eden sorular zincirini Windows 7 'de daha esnek hale getirmişler. en azından hani Excel de makro lar için güvenlik seviyesi vardır veya IE de de benzer bir seçim vardır, Windows 7 de de bu yönlü soru olayını seviyeli hale getirmişler. dikkatimi çeken diğer kısım ise Firewall( güvenlik duvarı) windows 2008 server ile gelen güvenlik duvarı ile aynı. baha ek seçenek sunan bir güvenlik duvarı. görev çubuğunda açık pencere veya program belirteçleri tamamen değişmiş. windows 95 den beri ilk kez görev çubuğu şekil olarak bukadar değişti bence. media player'in yeni sürümü, IE8 ve yeni bir kaç  program gözme çarptı. işleriyişini çok detaylı olarak inceleme fırsatım olmadı. fırsat buldukça ve inceledikçe yeni gördüğüm şeyleri sizlere aktarmaya çalışacağım.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,309 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]