Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Datakent Haberler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Kasa Pro 7.0 Beta3 Build 196 Yayınlandı...
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kasa Pro 7.0 Beta3 Build 196 Yayınlandı...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Ekim.2010 Saat 12:23
*** Build 102
- Şirket oluşturma işleminde firma çek türleri boş bırakılıyordu. (hata giderildi)
- Firma ve müşteri çek raporlarındaki çerçeveler kaldırıldı
- Firma ve müşteri çek raporları için çoklu para birimi seçimi eklendi. Bu eklentiyle tek raporda birden fazla rapara birimine ait çek raporlarını ve alt toplamlarını görebiliyorsunuz.
-Firma çek raporundaki hata giderildi
-Ana menüdeki komutlara kısayol atamaları yapıldı
-Tahsilat ve Tediye raporları'nın kağıt tipi A5 olarak değiştirildi (A4 yarısı )
-Tahsilat ve Tediye için kısayol atamaları yapıldı

Düzenleyen murat turan - 25.Ekim.2010 Saat 17:47
Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.Ekim.2010 Saat 23:31
*** Build 105
-Firma ve müşteri çek formlarında vade tarihi alanı için tarih seçimleri
-Yazılım genelinde renkli etiketlerin Windows 7 ve Vista'da transparan olması ve tasarımda kullanılan renklerin çıkmaması sorunu giderildi.
-Windows 7 ve Vista'da Kasa ekranıiçin sağ kaydırma çubuğu sorunu giderildi
-Taksitli cari hareketinin peşin ödemesi olduğunda, kasaya hatalı aktarım yapılıyordu. Sorun giderildi
-Kasa detaylı rapor sihirazbazında görsel değişiklikler yapıldı
-Yazılıma login olmuş kullanıcı, şifresini değiştiremiyordu. Değiştirebilme işlemi için form tasarlama işlemi unutulmuştu. Diğer işlemler menüsüne "Parola değiştir" komutu eklendi.
-Kasa ağ ayarlama dosyası bozuktu, onarıldı
-Kasa tahsilat ve tediye ayar dosyası açılmıyordu. Sorun giderildi
-Tahsilat ve tediye için kısayollar atandı
-Cari taksitli hareket formunda, İlk taksit tarihi komut haline getirildi. Bu komuta tıkladığınızda, karşınıza tarih seçiminizi kolaylaştıracak seçenekler gelecektir.

Düzenleyen murat turan - 30.Ekim.2010 Saat 23:32
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Kasim.2010 Saat 10:32
Build 111 Beta2

- Not uyarı sistemi ile kullanıcıya gösterilen zamanı gelmiş notlar formu açıldığında, erhangi bir not verisi gösterilmiyordu. Hata giderildi.
- Not uyarı sistemi formu yeniden tasarlandı
- Not kayıt esnasında "mesaj okundu" seçeneği belirsiz olarak kayıt edliyordu. Hata giderildi.
- Müşteri Çek ve Firma çek özel raporlar ve diğer çek raporlarındaki sorgu hataları ve alt toplam hataları giderildi.
- Kasa geri dönüşüm formundaki sorulardaki hatalar giderildi. Mesaj formları çarpıdan kapatıldığında yine işlem yapılıyordu.
- Genel ayarlar formuna iki yeni seçenek eklendi. Veri giriş formu satır yüksekliği seçimi ve satır çizgilerinin durumunun değiştirilebilmesi)
- Kasa otomatik işlem tür tanım formundaki kısayolların, anlık işlemesi sağlandı. Önceki sürülerde f1,f2,f3 kısayolları yalnızca seçim işlemi yapıyordu.
- Yardım menüsü altında kullanıcıların istek ve öneri iletebilmeleri için yeni bir form eklendi.
- Program açılışında otomatik yeni sürüm kontrol sistemi aktif durumdaysa ve internet bağlantısı yoksa yazılımın giriş formunun gelmesi gecikiyordu. Bu gecikme sorunu giderildi.
- Yeni cari kart formundaki F7 sekme geçiş sorunu giderildi.
- Personel formuma yeni kısayollar atandı.
- Personel lacakları dağıt işlemi kayıt esnasında oluşan hata giderildi.
- Banka özet rapor hatası giderildi
- Banka kayıt bul formu yenilendi
- Banka formundan kasaya aktarım hatası giderildi.
- Kasa kayıtlarının modüllerle ilişkili ve daha seri kayıt işlemi için, kasa kayıt sihirbazı formu eklendi.
Yukarı Dön
Msty Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Bulundugu Yer: Bursa
Gönderilenler: 18
  Alıntı Msty Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.Kasim.2010 Saat 10:34
Merhaba Murat Bey calışmalarınız da başarın devamı dilerim ilk öncelikle
Eski  kasa sürümünü kullanıyorum yordum gerekli yedeklemelerim aldım şimdi kasa v7 eski sürümdeki bilgileri nasıl aktarırım bana yardımcı olmanızı istiyorum.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Kasim.2010 Saat 09:18

Build 134 Betta2

-Beta 1 sürüme eklenmiş "kasa kayıt sihirbazı" bu sürümde nihai haline ulaştı
-Yeni kasa oluştur bölümünde hata giderimi yapıldı. Banka modülü referans numara tipi hatalı tipte tanımlanıyordu
-Cari hareket işlem türlerinde 20 numaralı firma çek türü varsayılan olarak tanımlanması gerekirken tanımlara eklenmiyordu. Hata giderildi.
-Kullanıcı girişinde dizin kontrol sistemi yoktu, kontrol sistemi eklendi
-Veri aktarımlarındaki hatalar giderildi. Cari, Kasa ve Banka modüllerine veri aktarımı kısımlarındaki hatalar giderildi.
-Genel ayarlar formuna yeni seçenekler eklendi
-Kayıtlı cari hareketler formunda tarih seçim alanlarına sağ menü( kısayol menü) eklendi. Bu menü yardımıyla tarih seçiminiz çok daha kolay.
-Cari hareketler formuna gezinti tuşlar eklendi
-Cari hareketler formunda, sütun başlıklarına Ctrl ile tıkladığınızda veya "Cari hareketleri" etiketi sağındaki aşağı oka tıkladığınızda sorgu ikanı sunan filtreleme formuna otomatik seçim ve "sorgu üzerine sorgu ekle" seçeneği eklendi
-Cari hareket sil komutu geliltirildi.
-Kasa modülünden kayıt silme esnasında, eğer aktif kayıt cari bağıntılıysa, silme sonrası cari bağıntılı kayıt "silinsin" denilmesine rağmen silinmiyordu. Hata giderildi
-Yazılımın tüm formlarındaki kısayol sistemleri iyileştirildi ve hemen her forma kısayollar eklendi.
-Uyarı formu açıkken tekrar tıklandığında hatalı sonuç dönüyordu. Bu hata giderildi.
-Not uyarı sistemi sonrası kulalnıcıya sunulan "bildirilen iletiler" formunda hata giderimi yapıldı.
-Veri aktarım modülünde, banka verileri ve banka tanımları yeni sürüme aktarılmıyordu. Bu hata giderildi.

Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Kasim.2010 Saat 09:22
Merhaba, az önce Build 134 yayınlandı. Yazılım epeyce test dengeçirildi ve veri aktarım modülüde aynı şekilde test'den geçirildi, sanırım 30 üzeri veri aktarım modülü ile aktarım yapıldı. Bu sebeple mevcut kurduğunuz kasa v7 sürümü tamamen silin. Sonrasında Build 134'ü indirin ve yine indirdiğiniz sayfada (birinci sayfa) veri aktarım modülü var. Bunuda indirin. Kasa v7 yi kurun. Çalıştırmayın, çalıştırsanızda yeni bir kasa oluşturmayın.

Veri aktarım modülünü çalıştırın, Kasa v6x yazan bölüm için eski kasa yazılımınızın kurulu olduğu dizini seçin, Kasa v7x kısmı için ise yeni sürüm kurulum dizinini seçin ve işleme başla komutuna tıklayın. Gerisini aktarım modülü yapacaktır. Temel olarak eski ve yeni sürümleri kurulum dizinlerini seçiyorsunuz.

*** Yazılımın lisans formu bitirilmediği için 3-4 gün sizi bekleteceğim. Zira önümüzdeki hafta bu kısımda tamamlanmış olur. Yeni sürümde lisans formu internet bağıntılı yapıldı. Bu kullanıcı yönüyle güzel işlevler sunuyor. Kullanıcılara artık hiç değişmeyecek sabit 30 haneli numaralar ve cari numarası vereceğiz. İleride kullanıcı bilgisayarını değiştirdiğinde tekrar bizi numara için aramasına gerek olmayacak, Lisans numarasını kendisi internet kanalıyla sıfırlayıp tekrar yeni kullanıma hazırlayacak. Benzer durum donanımsan değişiklik sonrasıda geçerli. Bu yeni sistemle kullanıcı, kendisine gönderilen kargoyuda web üzerinden yine takip edebilecek. Bu yıl bitmeden bu sistem hayata geçmiş olacak. Bu sistemi yaklaşık bir yıldır geliştiriyorduk. Bu da artık son test aşamalarında.

! Şimdilik aktarım yapıp sadece sonucu görebilirsiniz. Hafta sonu sizi bilgilendiririm.

Düzenleyen murat turan - 28.Kasim.2010 Saat 09:27
Yukarı Dön
Msty Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Alıntı Msty Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Kasim.2010 Saat 12:37
Merhaba Murat bey
Fortmat atmadan önce windows 7 kullanıyordum ozaman kasa v6 vardı Şuanda ise xp kullanıyorum kasa v7 en son halini indirmiş bulunuyorum.Format atmadan önce c diskini kopla yedege aldım ve icerisinde kasa v6 kasa dizini ve otomatik olarak programı kurdugunuzda kasa ot yedek dizini altında klasörler vardı ben bunlardan hangisinden veri aktarımı yapıcam.Sizlere resimleri atıcam
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.Kasim.2010 Saat 12:46
Merhaba, izah edeyim.

yedekleriniz arasında KASA adındaki dizin yazılımın kök dizinidir. içerisinde açmış olduğunuz kasaları dizin olarak görürsünüz. yine kök dizinde kasapro.exe, ayarlar.ini, KasaUpdate.exe,... gibi dosyalar görürsünüz. bu dosyaların olduğu dizin kök dizindir.  bu dizinin tam yolunu aktarım modülünde seçtirirsiniz. v7 kurulum dizinini ise yazılımı kurarken hangi konuma kurmuşsanız, bu konumu seçersiniz. kurulumda konuma dikkat etmediyseniz, kasa kısay özelliklerine girip HEDEF kısmını referans alabilirsiniz.
Yukarı Dön
Msty Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Alıntı Msty Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Aralik.2010 Saat 15:28
yardımlarınız için teşekkürler .Yazmış oldugunuz yazılımlaı inceliyorum gercek cok kolay ve kullanımı oldukca basit herkesin anlıyacagı şekilde yazmışsınız.Teklif ve Sipariş yazılımın keşke ücretsiz kısıtlamalı şekli olsa idi.tam aradıgım program.
Yukarı Dön
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.Aralik.2010 Saat 10:43

Build 196 Beta3

- genel ayarlara yeni seçenekler eklendi
- kasa kayıt sihirbazı cari kayıt bölümü ve cari hareket formunda Ctrl + F1 ile aktif cari kartı için bakiye bilgilerine erişim imkanı sunuldu
- kasa grafik formundaki hata giderildi. (çalışmıyordu)
- para birimi değişiminde kasa da etki yapmıyordu. hata giderildi
- kasa rapor sihirbazında işlem türü seçimi kısmında gelir ve gider seçim komutları çalışmıyordu. hata giderildi.
- 50 üzeri hata giderimi ve ufak iyileştirmeler yapıldı.
- yeni klavye kısayolları atandı

ve bu son beta'dır. Bir sonraki yayınlanacak sürüm stabil sürüm olacaktır. Bir aksilik olmaz ise yıl sonu yayınlanacaktır.

Düzenleyen murat turan - 26.Aralik.2010 Saat 10:43
Yukarı Dön
Mehmet Akif Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 13
  Alıntı Mehmet Akif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2020 Saat 15:14
Murat bey merhaba
Topic uzun zamandır hareket görmemiş öğrenmek istediğim bir şey var ben hala (17.Senedir) Lisanslı 6.xx sürümünü kullanıyorum çok da memnunum ama 7.xx versiyona geçmek istediğimde yukarıda "Veri Aktarım Modülü" nden bahsediliyor ancak bu modüle hiç bir yerde rastlayamadım. 7.xx versiyonu indirdim acaba içinde varmı diye orada da yok. Bulunduğu yerin linkini paylaşabilirmisiniz.
Bir sorum daha hala XP kullanıyorum Win 8 veya Win 10 geçiş yaparsam 6.xx versiyonu Lisanslı olarak aktarabilirmiyim yoksa zorunlu versiyon yükseltmem gerekirmi.
iyi çalışmalar dilerim

Düzenleyen Mehmet Akif - 14.Nisan.2020 Saat 15:16
Yukarı Dön
Mehmet Akif Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie
Simge

Gönderilenler: 13
  Alıntı Mehmet Akif Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Haziran.2020 Saat 15:12
İki ay oldu ama soruma cevap alamadım.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 234

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,369 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]