Datakent Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa > Datakent Yazılımları Bilgi Paylaşım Bölümü > Öneriler, Hatalar ve Çözümleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Cannot perform this operation on a closed
  Yardım Yardım  Hızlı Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Cannot perform this operation on a closed

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Bulundugu Yer: Turkey
Online: Sitede Değil
Gönderilenler: 1798
  Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Cannot perform this operation on a closed
    Gönderim Zamanı: 15.Nisan.2008 Saat 02:34
Hata:
Cannot perform this operation on a closed dataset

Çözüm:
bu hatanın farklı sebepleri olabilir. genel olarak hatanın sebebi tablonun açılamamasından kaynaklanmakta. tablonun açılamama sebebi ise BDE'nin (sistem kurulumu) sisteminize kurulu olmaması veya hatanın oluştuğu alanda yazılımsan bir hata olma olasılığıda mevcuttur.

eğer BDE indirilip kurulduğu halde sorun düzelmedi ise bu sorunu yazılımcıya rapor edebilirsiniz.

Düzenleyen murat turan - 21.Aralik.2008 Saat 10:02
Yukarı Dön
yoncag Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 13
  Alıntı yoncag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Nisan.2008 Saat 10:54

Merhaba,

Öncelikle güzel ve kulanışlı programınız için çok teşekkür ederimİşlerimiz çok kolaylaştı.Stok takip 1.5 kullanıyorum.

Tek sorunum şu; stok bakiye raporu almak istediğimde ilk  seferde raporumu alıyorum ancak o raporu kapatım tekrar rapor almak istediğimde Cannot perform this operation on a closed dataset uyarısını alıyorum.Eğer veritaban bakımı yaparsam yeniden rapor alabiliyorum ancak iki kere üstüte rapor almak istersem mutlama bu bakımı yapmam gerekiyor.Bakım yapmadan rapor almak için ne yapmalıyım.Bu ara BDE yi de yeniden yükledim ancak işe yaramadı.

Şimdiden teşekkürler..

Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.Nisan.2008 Saat 14:42
merhaba, bakiye raporlarında standart ve detaylıda defalarca deneme yapmama rağmen bir sorun bulmadım. bu bahsettiğiniz muhtemelen yazılımsal bir hatadır. fakat stok 1.5 sürümün ilk halini kullanıyor olabilirsiniz. bunu anlayabilmem için C:\Stok dizininde stok adında bir dosya göreceksiniz ( dolap simgesiyle )  bu dosyayı paylaşım sitesine veya eposta ile bana iletebilirseniz yazılımın uygulama dosyasını inceleyip size kesin bilgi verebilirim.
Yukarı Dön
yoncag Açılır Menü Göster
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 13
  Alıntı yoncag Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.Mayis.2008 Saat 10:43

MERHABA,

BAHSETTİĞİNİZ STOK DOSYASINI MAİL OLARAK GÖNDERDİM ALDINIZ MI ACABA?

TEŞEKKÜRLER

Yukarı Dön
murat turan Açılır Menü Göster
Admin Group
Admin Group
Simge
Datakent

Alıntı murat turan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.Mayis.2008 Saat 13:23

Merhaba,

epostamda stok ile ilgili bir eposta göremedim. epostanızı info(at)datakent.com adresine gönderebilir misiniz.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Menü Göster

Bu Sayfa 0,211 Saniyede Yüklendi. [power by : WebWiz]